Gm. Zamość: Ambulans zaparkuje przy GOK. Niech się pani przebada

  • 11.04.2018, 08:00
  • ak
Gm. Zamość: Ambulans zaparkuje przy GOK. Niech się pani przebada Fot. pixabay.com
Warto się badać i wcześnie wykrywać chorobę. Bo wtedy można ją skutecznie leczyć. Z darmowych badań profilaktycznych w kierunku raka piersi będą mogły w tym miesiącu skorzystać mieszkanki gminy Zamość.

Mammografia wykonywana będzie w ambulansie, który w czwartek, 26 kwietnia zaparkuje na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. Z badań za darmo skorzystają panie w wieku 50-69 lat. Prześwietlenia piersi mają potrwać od godz. 12.00 do 16. 

Warto wcześniej zatelefonować, aby umówić się na wizytę. Numery tel.: 733 351 002 i 733 351 003. Nie są wymagane żadne skierowania.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Mammograf wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego. Samo badanie jest więc bardzo bezpieczne dla zdrowia, choć nie całkiem bezbolesne. Szybkie wykrycie nowotworu piersi daje niemal stuprocentową pewność na wyleczenie choroby.

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaja
Kaja 17.05.2018, 00:02
badania są bardzo ważne również te w domu. takie samobadanie jest proste i szybkie. pomocna może się okazać rękawiczka zwiększająca czułość palców np femiglove

Pozostałe