Hrebenne: Ukrainiec nielegalnie przekroczył granicę. Chciał dotrzeć do Warszawy

  • 30.03.2018, 10:25
  • ak
Hrebenne: Ukrainiec nielegalnie przekroczył granicę. Chciał dotrzeć do Warszawy Fot. NOSG
Celem jego wędrówki była Warszawa. Ale podróż zakończył tuż za polską granicą. Ukraińca, który nielegalnie dostał się na terytorium naszego kraju zatrzymali strażnicy graniczni z Hrebennego.

Cudzoziemiec został zatrzymany nocą ze środy na czwartek (28/29 marca) w pobliżu Siedlisk (gm. Lubycza Królewska). Pogranicznicy zdołali go wypatrzeć dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu.

– Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę i pieszo kontynuowali swą wędrówkę w głąb kraju. Zatrzymany to obywatel Ukrainy, który nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W rozmowie z funkcjonariuszami cudzoziemiec przyznał, że wędrował do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

To kolejny nielegalny migrant zatrzymany w tym miesiącu. – W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Hrebennego zatrzymali dwóch obywateli Libii, którzy również nielegalnie przekroczyli granicę państwa. W tym roku zatrzymano również nielegalnych migrantów z Syrii oraz Turcji – podsumowuje Sienicki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe