Biłgoraj: Mieszkańcy zdecydowali. Co znajdzie się w budżecie obywatelskim?

  • 19.03.2018, 11:18
  • ak
Biłgoraj: Mieszkańcy zdecydowali. Co znajdzie się w budżecie obywatelskim? Fot. UM Biłgoraj Komisja w biłgorajskim magistracie dokładnie policzyła wszystkie głosy.
Głosowanie trwało miesiąc (15 lutego-15 marca) i wszystko stało się jasne. Wiadomo już, co zostanie zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego Biłgoraja.

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów do ostatniego etapu komisja weryfikacyjna dopuściła pięć. Mieszkańcy głosowali na zakup urządzeń AED ratujących życie (defibrylatorów), budowę placu zabaw Sitarska, wymianę oświetlenia na ulicy Nadstawnej, budowę placu do Street – Workout, a także siłowni zewnętrznej nad zalewem Bojary.

W sumie oddano 877 głosów, z czego aż 771 przez internet. Najwięcej biłgorajan (312 głosów) poparło wymiana oświetlenia na ul. Nadstawnej i ten projekt będzie realizowany w 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Za siłownią opowiedziały się 223 osoby, za zakupem defibrylatorów opowiedziało się 161 osób. Na budowę placu zabaw oddano 108 głosów, a na Street-Workout 68.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe