Biłgoraj: Jesteśmy najlepsi - policjanci chwalą się wynikami

  • 09.03.2018, 07:00
  • ak
Biłgoraj: Jesteśmy najlepsi - policjanci chwalą się wynikami
Policjanci żadnej z komend w województwie lubelskim nie osiągnęli w zeszłym roku tam dobrych wyników w wykrywalności przestępstw jak funkcjonariusze z biłgorajskiej KPP.

To już kolejny rok, kiedy Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju zajęła pierwsze miejsce w województwie pod względem wykrywalności przestępstw.

– Wśród stwierdzonych 1705 przestępstw, wykryto 1584, gdzie wskaźnik wykrywalności wyniósł 92,8 %. To najlepszy wynik w całym garnizonie lubelskim i wyższy o 11,4 % niż w roku 2016 – informuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

Dodaje, że również w kategorii przestępstw kryminalnych, czyli w grupie tych uważanych powszechnie za szczególnie uciążliwe dla obywateli, biłgorajska jednostka zajęła pierwsze miejsce na Lubelszczyźnie. Wykrywalność ta wyniosła 91,7 %.

Zeszły rok był w KPP w Biłgoraju był rekordowym pod względem spadku liczby wypadków drogowych(było ich 39). Przygotowana na koniec roku analiza wykazała również spadek liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. – Dla porównania w roku 2016 takich ofiar było 13, natomiast w roku 2017 cztery osoby poniosło śmierć na drogach biłgorajskiego powiatu – podkreśla Joanna Klimek.

Ponadto policjanci biłgorajskiej komendy w roku 2017 ujawnili m.in. 205 wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu oraz 624 przypadki spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cywil
cywil 09.03.2018, 08:24
W Biłgoraju może są skuteczni ,a Zamość klapa w wydziale przestępstw gospodarczych .Nic nie mogą wykryć ,podejrzani lecą z nimi w kulki .Może są skorumpowani?

Pozostałe