Gm. Obsza: Dorbozianki kolędowały najpiękniej

  • 08.01.2018, 16:00
  • ak
Gm. Obsza: Dorbozianki kolędowały najpiękniej Fot. GOK Obsza
Zespół „Dorbozianki” z Dorboz zdobyły główną nagrodę konkursu kolęd, który w ostatnią sobotę (6 stycznia) odbył się w Obszy. Imprezę organizował tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury.

W przeglądzie wzięło udział pięć grup. Wszystkie prezentowały dwie kolędy lub pastorałki. "Dorbozianki", które spodobały się konkursowej komisji najbardziej, zaśpiewały "Kolędę życzeniową" i pastorałkę "Żeńże wołki, żeń". W nagrodę zespół otrzymal tysiąc złotych od wójta Obszy Andrzeja Placka. 

Jury doceniło też innych uczestników. Wyróżnienie otrzymały "Zamszanki" z Zamchu, a w przesłuchaniach wzięły udział także Klub Seniora z Woli Obszańskiej, "Obszanki" z Obszy, i "Olchowczanki" z Olchowca. 

Poza konkursem publiczność wysłuchała koncertu Orkiestry Dętej z Obszy, a także chóru, który powstał spontanicznie podczas imprezy. Zaśpiewali w nim m.in. wójt i sekretarz gminy Obsza, duchowni, dyrektorzy szkół i przedstawiciele innych jednostek samorządowych. Spotkanie z kolędami zakończyła zabawa noworoczna i poczęstunek, o który zadbało KGW w Zamchu.
 

ak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe