Zamość: Szukając bohaterów. Akcja Fundacji DKMS

  • 13.12.2017, 06:00
  • mk
Zamość: Szukając bohaterów. Akcja Fundacji DKMS fot. mk Konferencja prasowa Fundacji DKMS w zamojskim ratuszu (8 grudnia) w sprawie zbliżającej się rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku.
W dniach 16 i 17 grudnia br. trwać będzie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku. Akcję dedykowaną 13-letniemu Adrianowi z Łabuń oraz innym pacjentom prowadzi ogólnopolska fundacja DKMS. Rodzina i przyjaciele Adriana liczą, że mieszkańcy Zamojszczyzny aktywnie włączą się w pomoc. Tak niewiele potrzeba, aby uratować komuś życie.

To już trzecia akcja, którą organizujemy na terenie Zamościa. Wcześniej organizowaliśmy akcje dedykowane Weronice Matwij i Łukaszowi Zwolanowi, które przyciągnęły wielu dawców. Dzięki tamtym akcjom pojawiło się trzech dawców, którzy podzielili się swoim szpikiem z ludźmi potrzebującymi wsparcia w walce o życie – mówiła podczas konferencji prasowej w zamojskim ratuszu Katarzyna Poniatowska, przedstawiciel Fundacji DKMS.

Na konferencji pojawiła się też wiceprezydent Zamościa Magdalena Dołgan oraz matka chrzestna 13-letniego Adriana z Łabuń. W akcję pomocy Adrianowi włączyła się młodzież z I LO, która specjalnie dla chłopca zorganizowała 8 grudnia happening na zamojskiej starówce. 

Walka Adriana i innych

20 października br. Adrian usłyszał, że musi znowu wrócić do szpitala i podjąć karkołomną walkę z nowotworem. Już raz ją wygrał. Miał wtedy zaledwie 3 lata.

Teraz Adrian ma lat 13. Wie, że czeka go trudna droga powrotu do zdrowia. Dla Adriana i innych podobnych mu osób, jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. On sam na razie nie jest zakwalifikowany do przeszczepienia. Chłopak obecnie poddawany jest chemioterapii. Jednak lekarze proszą, by już zacząć poszukiwania dawcy. Im więcej będzie dawców, tym większa szansa na uratowanie życia osobie, która potrzebuje takiego wsparcia.

Dlatego Fundacja DKMS wraz z rodziną i grupą przyjaciół Adriana organizuje w Zamościu i Łabuniach akcje rejestracji dawców szpiku dedykowane 13-latkowi oraz innym potrzebującym. 

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się w kilku punktach. Trwać będzie 16 i 17 grudnia od rana do wieczora w Galerii Twierdza Zamość oraz podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Wielkim, w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Ponadto 17 grudnia punkty DKMS czynne będą również w sklepie Carrefour przy ul. Lwowskiej (w godz. 9-21) oraz w Domu Kultury w Łabuniach (godz.10-18).

Więcej o akcji Fundacji DKMS TUTAJ.

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe