Hrebenne: Prawie 20 kilogramów bursztynu u Ukraińca

  • 05.12.2017, 11:39 (aktualizacja 06.12.2017, 08:23)
  • ak
Hrebenne: Prawie 20 kilogramów bursztynu u Ukraińca Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie W tym roku był to jeden z większych, jednorazowych przemytów bursztynu
Wiedział, że za taki towar musiałby wnieść opłaty celne, a nie miał na to ochoty, więc schował bursztyn w przerobionym zbiorniku paliwa. Ale celnicy z przejścia granicznego znaleźli wart ok. 100 tys. zł jantar i odebrali go 34-letniemu Ukraińcowi.

Cudzoziemiec wjeżdżał do naszego kraju volkswagenem na polskich tablicach rejestracyjnych. Celnicy dokładniej przyjrzeli się pojazdowi i w przerobionym baku znaleźli ponad 19 kg nieobrobionego bursztynu.Wartość towaru oszacowano na przeszło 100 tys. zł .

Wobec właściciel „trefnego" towaru, 34-letniego obywatela Ukrainy wszczęto postępowanie karne skarbowe. Mężczyźnie odebrano też samochód służący do przemytu.

W tym roku był to jeden z większych, jednorazowych przemytów bursztynu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe