Zamość: Ceny biletów MZK do obniżki!

  • 29.11.2017, 07:00 (aktualizacja 29.11.2017, 09:48)
  • mk
Zamość: Ceny biletów MZK do obniżki! mk
Jeśli ta operacja się uda, będzie wspaniale – radni zadowoleni, mieszkańcy również. Gorzej, jeżeli "pacjent", czyli MZK, nie wytrzyma. Radni PiS chcą obniżki cen biletów komunikacji miejskiej.

Miejscy radni PiS są ostatnio bardzo aktywni. 21 listopada w Biurze Poselskim posła Zawiślaka w Zamościu odbyła się kolejna konferencja prasowa Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Zamość z udziałem posła Sławomira Zawiślaka. Tym razem głównym tematem była propozycja obniżek cen za przewóz środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Zamościu. Klub radnych opracował już nawet projekt uchwały w tej sprawie i przedłożył go przewodniczącemu RM.

Radni proponują obniżenie cen niektórych biletów (bilet normalny: stara cena 2,70 zł, nowa cena biletu 2,20 zł – obniżka 50 groszy; bilet ulgowy: stara cena 1,35, nowa cena biletu 1,10 zł –obniżka o 25 groszy; ww. obniżka objęłaby bilety jednorazowe w I strefie miejskiej i przejazd wyłącznie w strefie II lub III oraz wprowadzenia bezpłatnych przejazdów środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu dla osób, które ukończyły 60. rok życia). 

Dlaczego radni PiS zdecydowali się wystąpić z taką inicjatywą? Czy budżet miasta to wytrzyma? I jaką strategię władze miasta zaproponowały w tej sprawie?

Między innymi o tym przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja z
Ja z 29.11.2017, 12:15
Tylko dlaczego osoby niepełnosprawne( II grupa ) nie maja prawa do biletu ulgowego tak jak to ma miejsce w innych miastach w Polsce ???Jezdzac po Olsztynie, Katowicach, Mikołowie ..... jezdze na bilecie ulgowym a w Zmc niestety nie :(
Mikel
Mikel 29.11.2017, 23:33
Bilet normalny 3 zł kosztuje a ulgowy 1.50
Jam
Jam 29.11.2017, 16:18
Po co komu jakieś niepelnospawne kłody.

Pozostałe