Gm. Telatyn: Smakowicie w Poturzynie. Poznawali smaki dzieciństwa

  • 23.11.2017, 08:00
  • ak
Gm. Telatyn: Smakowicie w Poturzynie. Poznawali smaki dzieciństwa Fot. UG Telatyn
Tak dużo dobrego jedzenia w jednym miejscu nie spotyka się często, ale w Poturzynie stoły uginały się od pyszności. Odbyły się tam warsztaty kulinarne zorganizowane pod hasłem ,,Smaki naszego dzieciństwa".

W kulinarnym spotkaniu wzięły udział przede wszystkim kobiety: wójt gminy Telatyn i zarazem członkini KGW Nowosiółki Elżbieta Stąsiek-Witkowska, pracownica Urzędu Gminy Ewelina Galant-Woźniak oraz panie z 7 Kół Gospodyń Wiejskich. Nad całością czuwało KGW w Poturzynie na czele ze swoją przewodniczącą  Urszulą Kwiecień.

Było nostalgicznie, zabawnie ale przede wszystkim bardzo smacznie. Poszczególne koła stanęły na wysokości zadania i przygotowały dania, zarówno na słodko jak i słono, które kojarzyły się im, jak sama nazwa przeprowadzonych warsztatów wskazuje z dzieciństwem.

Panie z KGW Dutrów zaserwowały pierogi z kaszą i serem oraz racuchy. Danie z KGW Łykoszyn to sodziaki oraz wafle z różnymi smakami. Panie z KGW Wasylów przygotowały rozetki naleśnikowe oraz pączki na szybko. Gosposie z Radkowa upichciły kurczaka w śmietanie, kapustę białą na śmietanie i kulasze. Dania autorstwa członkiń KGW Telatyn to pasztet z karpia z grzybami, chleb z pieca, pasztet mięsny i kiszone ogórki oraz sernik. Gospodynie spotkania, czyli panie z KGW Poturzyn upiekły makowiec tradycyjny, makowiec z wiśniami, a także przygotowały racuchy, krężałki oraz kartacze. Dania KGW Nowosiółki to starodawny forszmak i ciasto z blachy z mlekiem od krowy.

ak

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe