Tomaszowskie: Gdzie żebrzą, gdzie piją

  • 14.11.2017, 12:30
  • roh
Tomaszowskie: Gdzie żebrzą, gdzie piją
Mieszkańcy powiatu tomaszowskiego najczęściej zgłaszają policji informacje o piratach drogowych, miejscach publicznych, gdzie nagminnie spożywany jest alkohol lub o nieprawidłowo zaparkowanych autach. Blisko połowa zgłoszeń znalazła potwierdzenie.

Internetowa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to pomysł policji na poprawę bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec może zareagować na zagrożenie i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wszystkie sygnały weryfikowane są przez policjantów.

 – Przez 5 dni policjanci monitorują zgłoszone miejsca, aby sprawdzić czy rzeczywiście dochodzi tam do zagrożeń. Jeśli informacje potwierdzą się, policja wprowadza ją do mapy – mówi aspirant Agnieszka Leszek, rzecznik prasowy KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Na przykład teraz tomaszowscy funkcjonariusze weryfikują zgłoszenia o spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych na terenie Jarczowa, Przeorska, wioski Kniazie i ulicy gen. Leopolda Okulickiego w Tomaszowie Lubelskim. Sprawdzają też, czy rzeczywiście kierowcy przekraczają prędkość na drodze powiatowej przy wjeździe do Majdanu Górnego, ulicy Wielkiej w Tyszowcach, we wsi Gromada oraz ulicy Słowackiego w Tomaszowie Lubelskim. A także doniesienie o nielegalnych wyścigach samochodowych, które mają odbywać się na drodze z Sabaudii do Majdanka.

Z informacjami o nowych zgłoszeniach, jak i tych w trakcie weryfikacji i już potwierdzonych, obywatel może zapoznać się na bieżąco, wchodząc na stronę internetową KPP w Tomaszowie Lubelskim. Może więc nie tylko zgłaszać to, co go niepokoi, ale także sprawdzić, czy w jego okolicy jest bezpiecznie.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe