Syryjczycy i Sudańczyk zatrzymani przez funkcjonariuszy NOSG. Chcieli dotrzeć do Niemiec

  • 06.11.2017, 12:09
  • ak
Syryjczycy i Sudańczyk zatrzymani przez funkcjonariuszy NOSG. Chcieli dotrzeć do Niemiec Fot. NOSG
Dwóch obywateli Syrii i mężczyznę pochodzącego z Sudanu zatrzymali ostatnio tuż za ukraińsko-polską granicą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nielegalni migranci przez Polskę chcieli dotrzeć do Niemiec.

Syryjczycy wpadli w ręce pograniczników z Hrebennego w zeszły czwartek (2 listopada). Zostali zatrzymani w powiecie tomaszowski, niedaleko granicy, zaraz po tym, jak mundurowi natrafili na pozostawione przez nich ślady. W zatrzymaniu wędrujących pieszo wgłąb Polski migrantów pomógł pies służbowy.

Żaden z cudzoziemców nie miał przy sobie dokumentów, które uprawiałyby do pobytu na terytorium RP. 

Tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy NOSG z Hrubieszowa wpadł Sudańczyk. On również pieszo przekroczył nielegalnie granicę i podróżując "na stopa" dotarł do Hrubieszowa. Tam został zatrzymany. On też nie miał żadnych dokumentów na legalny pobyt w naszym kraju.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni mówili, że nie zamierzali zatrzymać się w Polsce, bo celem ich wędrówki były Niemcy. Po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych czynności administracyjnych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe