Gm. Zwierzyniec: Józef Piasecki z Żurawnicy skończył 103 lata! (ZDJĘCIA)

  • 31.10.2017, 08:02
  • ak
Gm. Zwierzyniec: Józef Piasecki z Żurawnicy skończył 103 lata! (ZDJĘCIA) UMiG Zwierzyniec
Pan Józef Piasecki z Żurawnicy skończył niedawno 103 lata. Jest najstarszym mieszkańcem gminy Zwierzyniec.

Z okazji urodzin pan Józef przyjął wielu gości i mnóstwo serdecznych życzeń od nich. odwiedzili go nie tylko najbliżsi członkowie rodziny i znajomi, ale także przedstawiciele władz samorządowych.

Sekretarz gminy Edyta Wolanin i Andrzej Grudziński z Urzędu Stanu Cywilnego przekazali jubilatowi upominki i list od burmistrza Jana Skiby.

"Przeżył Pan w swoim życiu wiele chwil radosnych, jak i też dramatycznych, uczestnicząc w doniosłych i trudnych losach naszej Ojczyzny. Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz. Niech każdy dzień wnosi w Pana życie coraz więcej ciepła i miłości, niech napawa Pana radością i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń" – napisał burmistrz Zwierzyńca.

Pan Józef Piasecki urodził się 27 października w 1914 roku i przez całe życie jest związany z Żurawnicą. Pracował na roli, ale był też żołnierzem. W listopadzie 1937 roku otrzymał przydział do 2 Korpusu Marynarzy Kadry Flotylli Rzecznej w Pińsku. W lutym następnego roku został skierowany na kurs artylerzystów, a potem służył na ORP "Dzikman" i ORP "Toruń". W 1939 roku bronił Helu i Gdyni, a w październiku trafił do niewoli niemieckiej, gdzie przebywał do końca wojny. W 2000 roku prezydent RP awansował go do stopnia podporucznika Wojska Polskiego.

W dniu swoich 103 urodzin dostojny jubilat przyjął mnóstwo gratulacji i serdecznych życzeń, przede wszystkim jak najlepszego zdrowia. My się do nich również dołączamy.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ziomal
Ziomal 02.11.2017, 11:57
200 Lat !!!

Pozostałe