Zamość: Będą promować kawalerię

  • 03.11.2017, 06:00 (aktualizacja 03.11.2017, 06:26)
  • bn
Zamość: Będą promować kawalerię Bogdan Nowak
Etos bitwy pod Komarowem 1920 – to nazwa projektu, który zostanie zrealizowany przez Zarząd Fundacji "Dialog" oraz Stowarzyszenie "Bitwa pod Komarowem". Dzięki niemu powstaną m.in. trasy edukacyjne promujące dokonania polskiej kawalerii.

O wszystkich założeniach projektu dowiemy się podczas konferencji, która w środę (15 listopada) odbędzie się w zamojskim Klubie Batalionowym przy ul. Piłsudskiego 36. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.

Zaplanowano m.in. wykład Huberta Mącika pt. "Walory krajobrazowe Ziemi Zamojskiej", prezentację koncepcji planowanych tras edukacyjnych, które będą upamiętniać etos kawalerii na przykładzie Bitwy pod Komarowem (opowiedzą o tym Tomasz Dudek i Jacek Skoczylas) oraz omówione zostaną zasady współpracy wszystkich podmiotów (omówi je Jakub Czekaj). Zaplanowano także dyskusję. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe