Hrubieszów: Pasażerowie PKS będą świecić. Dostaną odblaski od kierowców

  • 24.10.2017, 12:09
  • ak
Hrubieszów: Pasażerowie PKS będą świecić. Dostaną odblaski od kierowców KPP Hrubieszów
Po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą, piesi są bardzo słabo widoczni na drogach. Byłoby znacznie bezpieczniej, gdyby mieli na sobie jakieś odblaskowe elementy. Temu właśnie ma służyć akcja "Pieszy odblaskowy pasażer", którą hrubieszowska Komenda Powiatowa Policji organizuje wspólnie z miejscowym PKS.

W poniedziałek (23 października) naczelnik wydziału ruchu drogowego w KPP w Hrubieszowie asp. Paweł Gruszka przekazał na ręce kierownika działu przewozów PKS Hrubieszów Jacka Mazura naklejki i odblaski, które zostaną rozdane pasażerom.

– Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez podnoszenie świadomości oraz wykształcenie nawyków noszenia odblasków – podkreśla Edyta Krystkowiak, rzeczniczka policji w Hrubieszowie.

Dodaje, że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi zazwyczaj w miesiącach jesiennych i zimowych. – Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych – wyjaśnia policjantka.

Tymczasem ze statystyk wynika, że w ciągu ośmiu miesięcy 2017 roku, na drogach województwa lubelskiego doszło do 153 wypadków najechania na pieszego. W zdarzeniach tych zginęło 27 osób, a 126 doznało obrażeń.

CZYTAJ TAKŻE: BIŁGORAJSCY PRZEWOŹNICY ROZDAJĄ PASAŻEROM ODBLASKI

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe