Gm. Susiec: Stanisława Lipian skończyła 100 lat

  • 16.10.2017, 07:04 (aktualizacja 16.10.2017, 07:15)
  • ak
Gm. Susiec: Stanisława Lipian skończyła 100 lat UG Susiec
Na świat przyszła o godz. 4 rano 6 października 1917 roku w Grabowicy (gm. Susiec). Teraz Stanisława Lipian mieszka w Łasochach i tam przyjmowała gości z okazji swoich setnych urodzin.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu panią Stanisławę odwiedziło bardzo wielu gości. Przybył m.in. wójt Suśca Zbigniew Naklicki, sekretarz gminy Tadeusz Suski, kierownik USC Piotr Najda, kierownik placówki KRUS Monika Pikuła, a także proboszcz parafii w Łosińcu ks. Zenon Góra, a nawet lekarz rodziny jubilatki Mirosława Kapuścińska. Byli też radni oraz najbliżsi pani Stanisławy.

Dostojna jubilatka urodziła się 100 lat temu, jako córka Tomasza i Anny z domu Uchman. Została ochrzczona dzień dzień po urodzinach, czyli 7 października w parafii rzymskokatolickiej w Suścu i zapisana w księdze urodzeń za numerem 49/1917. Ukończyła siedmioklasową szkołę przedwojenną i to czyniło z niej osobę na owe czasy wykształconą.

Pani Stanisława miała pięcioro rodzeństwa: dwoje rodzonego i troje przyrodniego. Dzisiaj żyje już tylko jej siostra Janina, która ma 96 lat.

II wojna światowa nie oszczędziła jubilatki. Przez ponad 5 lat była w Niemczech na robotach przymusowych. Do rodzinnej wsi wróciła w 1945 roku. Zaczęła pracować w gospodarstwie. Musiała pomóc matce, bo ojciec zmarł. Samodzielnie wychowywała córkę Celinę. Mieszkają teraz razem, już od 1972 roku w Łasochach.

Jubilatka doczekała się czworga wnuków, pięciorga prawnuków i dwojga praprawnuków.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe