Zamość: Puls of Europe pod ratuszem już jutro

  • 30.09.2017, 09:00
  • ak
Zamość: Puls of Europe pod ratuszem już jutro
Spotykają się i wychodzą na ulice po to, aby zamanifestować swoje przywiązanie do wartości europejskich i wyrazić poparcie dla uczestnictwa w Zjednoczonej Europie. To podstawowe cele, jakie stawia przed sobą ruch Puls of Europe. Jego zwolennicy organizują w niedzielę (1 października) manifestację na Rynku Wielkim w Zamościu.

Puls of Europe powstał w listopadzie ubiegłego roku we Frankfurcie w reakcji na Brexit i wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA. Ci, którzy w ruch się włączyli chcą być przeciwwagą dla partii o charakterze populistycznym, antyeuropejskim i nacjonalistycznym zabarwieniu.

Mimo Brexitu, w Marszu dla Europy, który w Londynie odbył się 9 września wzięło udział około 50 tysięcy Brytyjczyków.

"Jest to dowód na to, że brak promocji europejskich wartości w Wielkiej Brytanii przed referendum i nasilona kampania antyeuropejska doprowadziły do   zwycięstwa egoistycznej, populistyczna polityki premiera Camerona. Nie chcemy dopuścić do tego w Polsce, dlatego Obywatele Polski przystąpili do Puls of Europe w kwietniu tego roku w Warszawie, w sierpniu w Zamościu, a we wrześniu dołączył polsko-czeski Cieszyn" - czytamy w komunikacie.

Kolejna manifestacja Puls of Europe w Zamościu już jutro. Ma rozpocząć się ok. godz. 14 i potrwać do 15.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SB KGB
SB KGB 30.09.2017, 09:44
Czy to zbieg okoliczności ze od tego dnia zabierają przywileje ubekom? Może to będziemcie świętować

Pozostałe