Zamość: Pomóżcie, podpalają nas!

  • 05.09.2017, 06:00
  • bn
Zamość: Pomóżcie, podpalają nas! freeimages.com
– Rozmawiałam ostatnio z bezdomnym mężczyzną, którego spotkałam przy jednym ze sklepów – mówi pani Edyta (nazwisko do wiadomości redakcji). – Opowiadał mi o tym, że gdy spał, podpaliła go grupa młodych ludzi. Pokazywał też oparzenia na rękach i nogach. Takich przypadków jest podobno więcej.

Kobieta spotkała tego bezdomnego mężczyznę w ub. tygodniu na Starym Mieście. Prosił o jedzenie. Nasza Czytelniczka zrobiła mu zakupy w sklepie spożywczym, a potem przyniosła mu także buty i ubranie. 

Obdarowany był wdzięczny, zaufał kobiecie. I być może dlatego opowiedział jej o swoich kłopotach oraz o losie innych, bezdomnych. Tułają się oni po ulicach miasta i śpią gdzie popadnie: na ławkach, w pustostanach, opuszczonych posesjach. Ostatnio boją się jednak o swoje bezpieczeństwo.   

Według tego mężczyzny bezdomnych prześladuje grupa młodych ludzi (w wieku 15-17 lat). Jakiś czas temu, gdy spał, podpalili jego ubranie. Doszło wówczas u niego do poważnych poparzeń. Rozmówca pani Edyty twierdził, że nie był to odosobniony przypadek, iż takie podpalenia bezdomnych zdarzały się już wcześniej m.in. w okolicach ulicy Pereca (na zamojskim Starym Mieście) oraz obok jednego z miejscowych marketów (przy ul. Wyszyńskiego).  

– Według opowieści tego pana, owi młodzi ludzi rzucali w śpiących bezdomnych koktajlami mołotowa (chodzi np. o butelki z benzyną lub inną, łatwopalną cieczą – przyp. red.). – opowiada pani Edyta. – Byłam tym głęboko poruszona. Postanowiłam o tych okropnych wydarzeniach opowiedzieć czytelnikom "Kroniki Tygodnia". Jeśli do takich barbarzyńskich aktów przemocy naprawdę dochodzi, trzeba zrobić wszystko, żeby im zapobiec.

I dodaje. – Nawet jeśli ten pan w czymś mijał się z prawdą, uważam, iż trzeba się tym jego sygnałem zainteresować, opisać go – przekonuje pani Edyta. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
STYX
STYX 06.09.2017, 11:42
I wy Paliaczki boicie się imigrantów.... są lepsi od was.
Tj
Tj 06.09.2017, 16:44
To co tu robisz przybłędo !!!
RG
RG 05.09.2017, 20:58
Fajnie by było gdyby noclegownie funkcjonowały cały rok a nie tylko w zimie, ci ludzie muszą mieć jakiś miejsce gdzie będą bezpieczni ! i apel do tych młodych ludzi ,kiedyś możecie podzielić ich los ,życie płata różne figle !!!
dzielnicowy
dzielnicowy 05.09.2017, 13:27
734403705

Pozostałe