Hrubieszów: Przeciwko bezczeszczeniu pamięci

  • 08.08.2017, 15:00
  • par
Hrubieszów: Przeciwko bezczeszczeniu pamięci LubieHrubie
Film dokumentalny "Sahryń" o zbrojnej akcji oddziałów AK i BCh na bastion nacjonalistów ukraińskich obejrzało 28 lipca w HDK-u ponad 300 osób. Po projekcji wydano oświadczenie – protest przeciwko poniżaniu i bezczeszczeniu pamięci żołnierzy AK i BCh.

"Sahryń" jest zapisem relacji uczestników i świadków zbrojnej akcji na UPA w Sahryniu w marcu 1944 r.   

 – Film ukazuje także kontekst historyczny akcji oddziałów Armii Krajowej obwodu Hrubieszów i Tomaszów Lubelski oraz BCh Stanisława Basaja"Rysia" między innymi na bastion nacjonalistów ukraińskich we wsi Sahryń – wyjaśnia Jerzy Krzyżewski, prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, jednego ze współorganizatorów projekcji tego filmu. 

Co przyczyniło się do wydania oświadczenia sygnowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Zamość, Koło Rejonowe Hrubieszów i Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.   

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe