Hrubieszowskie: Przerzucili przez Bug papierosy warte 370 tys. zł

  • 07.08.2017, 13:00
  • ak
Hrubieszowskie: Przerzucili przez Bug papierosy warte 370 tys. zł NOSG
Trzech Ukraińców i ich wspólników Polaków zatrzymali strażnicy graniczni z Hrubieszowa, gdy przemytnicy przez Bug w okolicach Husynnego przerzucili papierosy wartości ok. 370 tys. zł.

To nie była przypadkowa akcja. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wiedzieli, że w piątek 4 sierpnia może dojść do sporego przemytu. W Husynnem, w rejonie granicy wypatrzyli dwóch Ukraińców w wieku 33 i 37 lat oraz 52-letniego Polaka. Ta trójka przy użyciu pontonu przetransportowała z Ukrainy do Polski 26 pudeł wypełnionych papierosami.

Później funkcjonariusze NOSG zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn, 30-letniego obywatela Polski oraz 38-letniego obywatela Ukrainy, przy których w volkswagenie sharanie znaleźli kolejne pudła z papierosami.

– Łącznie ujawniono ponad 27000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o wartości około 370 tys. zł. oraz zatrzymano pojazd marki Volkswagen Sharan – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

Od początku roku strażnicy graniczni w naszym województwie zatrzymali papierosy z przemytu warte ponad 13,9 mln zł.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bono
bono 07.08.2017, 20:46
i bardzo dobrze że ich połapali

Pozostałe