Prezydent Wnuk otrzymał absolutorium

  • 05.07.2017, 12:00
  • mk
Prezydent Wnuk otrzymał absolutorium mk
26 czerwca podczas sesji Rady Miasta radni głosowali nad udzieleniem prezydentowi Zamościa absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. "Za" głosowało 12 radnych, "przeciw" było 11. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk absolutorium otrzymał.

Za udzieleniem absolutorium prezydentowi Andrzejowi Wnukowi byli radni: Joanna Budzyńska, Ireneusz Godzisz, Elżbieta Kucharska, Piotr Kurzępa, Leszek Łuczka, Piotr Małysz, Jan Matwiejczuk, Jerzy Nizioł, Dorota Nowosad, Wanda Sędłak, Krzysztof Sowa i Maria Stręciwilk-Gościcka. Przeciwni byli: Szczepan Kitka, Marek Kudela, Adam Kutyła, Wiesław Nowakowski, Jan Obszański, Adam Pawlik, Marta PfeiferMarek Pogódź, Marek Walewander,Dariusz Zagdański i Rafał Zwolak.

Przed głosowaniem nad absolutorium odbyła się burzliwa dyskusja. Krytyczny głos odnośnie pracy prezydenta zabierali radni: Kudela, Zagdański i Pfeifer. Pozytywnie o pracy prezydenta wypowiadali się radni: Stręciwilk-Gościcka, Kucharska (skrytykowała pracę Komisji Rewizyjnej) i Budzyńska (wskazała na brak kultury wypowiedzi niektórych radnych krytykujących prezydenta).

 

Błędne obliczenia

O nieprzyznanie absolutorium prezydentowi wnioskowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Zamość. Trzech członków tej komisji miało zastrzeżenia (radni Zwolak, Kudela, Kutyła), jeden się z nimi nie zgadzał (Małysz), a jeden wstrzymał się od głosu (Zagdański). Komisja Rewizyjna przesłała swój wniosek do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie. RIO zaopiniowała go pozytywnie. W opinii RIO czytamy m.in., że "zgłoszone w uzasadnieniu zarzuty, w ocenie składu orzekającego, zasadniczo wiążą się z wykonaniem budżetu, jakkolwiek niektóre przytoczone w nich kwoty nie są możliwe do zweryfikowania na podstawie posiadanych sprawozdań". 

Na czerwcowej sesji Rady Miasta radni procedowali uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi. Dyskusję rozpoczął klub radnych PiS.  

O szczegółach dotyczących absolutorium dla prezydenta Zamościa przeczytacie Państwo w najnowszym numerze i e-wydaniu "Kroniki Tygodnia".

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe