Susiec: Wszystko dla turystów. Nowe oznaczenia szlaków

  • 05.07.2017, 06:06
  • roh
Susiec: Wszystko dla turystów. Nowe oznaczenia szlaków
Aby ułatwić turystom poruszanie się po gminie, w tym po najbardziej popularnym Szlaku Szumów, gmina ustawi tabliczki z uproszczonym szkicem szlaku oraz drogowskazami.

Takich słupów drogowskazowych będzie dziesięć. Umieszczone zostaną w najbardziej charakterystycznych miejscach. Naniesione na nich będą szlaki piesze, rowerowe i ścieżki spacerowo-dydaktyczne.

 – Niestety nie każdy umie się posługiwać mapą. Drogowskazy z wypisanymi na nich odległościami i przeciętnym czasem dojścia do konkretnych miejsc ułatwią orientację w terenie – mówi Krzysztof Łagowski z Urzędu Gminy w Suścu, jednocześnie prezes Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu

Samorząd chce też wymienić kilka map planszowych stojących na terenie gminy Susiec obrazujących okolice łącznie z: Józefowem, Krasnobrodem, Tomaszowem Lub. i Narolem. Mapy będą zawierały najnowsze zmiany w tym Rowerowy Szlak Polski Wschodniej Green Velo. Mają być dostosowane do popularnej serii wydawnictw "Rowerem po Roztoczu".

Jednocześnie na stronach internetowych: gmin (www.turystyka.susiec.pl) oraz Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu (www.susiec.com.pl) pojawiły się interaktywne mapy poświęcone zarówno atrakcjom Roztocza, jak i gminy Susiec. Broszury tradycyjne z wycinkiem mapy i opisem Szlaku Szumów w tym rezerwatu "Nad Tanwią" oraz planem ścieżki w rezerwacie "Czartowe Pole" są też dostępne w punkcie Informacji Turystycznej funkcjonującym przy w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe