Z parafii do parafii. Zmiany w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

  • 25.06.2017, 07:00 (aktualizacja 25.06.2017, 07:56)
  • ak, źródło: Katolickie Radio Zamość
Z parafii do parafii. Zmiany w diecezji zamojsko-lubaczowskiej freeimages.com
To już tradycja, że podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie biskup zamojsko-lubaczowski ogłasza decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji. Tak też stało się wczoraj (sobota, 24 czerwca).

Pełną listę kapłanów, których decyzje biskupa w tym roku objęły opublikowało na swojej stronie internetowej Katolickie Radio Zamość. Wiadomo już więc m.in., którzy kapłani odejdą w najbliższym czasie na emeryturę. To m.in. ks. kan. Władysław Bednarczyk, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Stawie Noakowskim, ks. kan. mgr Kazimierz Kiełbania, rezydent parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Łaszczówce, ks. kan. mgr lic. Leszek Pankowski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Luchowie Górnym.

W sobotę w Krasnobrodzie ogłoszone zostały także mianowania nowych wikariuszy, którzy niebawem rozpoczną posługę w swoich nowych parafiach. Wiadomo również, jakie zmiany obejmą dotychczasowych proboszczów i wikarych.

I tak np. ks. mgr Piotr Antonik, wikariusz z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim zostanie proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża w Żurawcach. Proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Klemensowie będzie od 16 sierpnia ks. mgr Ireneusz Fedec, dotąd proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie.

Z kolei ks. mgr Wiesław Knap, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu został mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Jarosławcu. Ks. kan. dr Piotr Kornafel zostanie z parafii w Suścu zostanie przeniesiony do Dachnowa.

Pełna informacja o zmianach w parafiach diecezji zamojsko-lubaczowskiej jest dostępna na stronie internetowej Katolickiego Radia Zamość.

ak, źródło: Katolickie Radio Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parafia staw
Parafia staw 31.07.2017, 12:43
A kto przyjdzie do stawu za ks . Władka
Piotr
Piotr 27.06.2017, 21:12
A gdzie przeniosą proboszcza ze Zwierzynca za leśne igraszki z katechetką? Czy ktos wie?

Pozostałe