60-latka z gminy Horodło w grupie produkującej nielegalne papierosy

  • 15.05.2017, 08:20
  • ak
60-latka z gminy Horodło w grupie produkującej nielegalne papierosy KWP Lublin
60-letnia mieszkanka gminy Horodło jest jedną z osób zatrzymanych przez policję po rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wytwarzaniem wyrobów akcyzowych i wprowadzaniem ich na rynek, a także wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KWP w Lublinie była zrealizowana w kilku miejscowościach województwa.

Policjanci weszli m.in. na posesję na lubelskim Kośminku, gdzie podczas przeszukania garaży znaleźli sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów: dwie profesjonalne maszyny tzw. kompresory, foliownicę do pakowania, a także produkty i półprodukty: 20 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad tysiąc paczek wytworzonych papierosów bez akcyzy, a także butelki z aromatami.

Na tej samej posesji policjanci natrafili także na  oprzyrządowanie służące do uprawy marihuany: lampy, wentylatory, elektroniczne wagi, nawozy, donice i filtry.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali troje mieszkańców Lublina: dwóch mężczyzn w wieku  41 i 48 lat oraz 53-letnia kobietę. Z kolei w pow. hrubieszowskim zatrzymana została 60-letnia mieszkanka gm. Horodło.

Jak wynika z postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie, zatrzymany 30-latek odpowiada za kierowanie  zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Mężczyzna odpowie także za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą która zajmowała się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów akcyzowych i wprowadzaniem ich na rynek.

Udział w tej grupie zarzuca się również zatrzymanej 60-letniej mieszkance pow. hrubieszowskiego, która zaopatrywała w towar 30-latka. Nielegalny towar odbierali od niego i następnie dystrybuowali 53-latka i 41-latek, z Lublina. 

Jak oszacowano, straty na szkodę skarbu państwa wskutek tej przestępczej działalności z tytułu należnych podatków szacowane są  na około 650 tys. zł.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe