Gm. Łabunie: Niespodzianka podczas sprzątania

  • 17.05.2022, 14:00
  • wd
Gm. Łabunie: Niespodzianka podczas sprzątania
Skorodowany granat został wykopany na prywatnej posesji podczas prac porządkowych. 37-latek natychmiast zawiadomili policję. Funkcjonariusze, którzy niebawem przybyli, zabezpieczali znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Niewybuch to skorodowany granat ręczny F – 1, pozostałość z czasów II wojny światowej. Odnalazł go podczas prac na działce 37-latek. Natychmiast zawiadomił policjantów. 

– W sytuacji odnalezienia niewybuchu należy postępować rozsądnie i z rozwagą. Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Samodzielnie nie wolno ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji – przypomina starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło i dodaje, że mieszkaniec gminy Łabunie postąpił wzorowo. 

Wywiezieniem i neutralizacją niewybuchu na poligonie zajął się następnie powiadomiony patrol saperski.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złomiarz
Złomiarz 17.05.2022, 23:05
Na taką popierdółkę szkoda fatygować saperów .
Wytapiacz
Wytapiacz 17.05.2022, 17:33
Takich zakapslowanych mam ze 6 wiader, wytapiam z nich trotyl.
Złomiarz
Złomiarz 17.05.2022, 23:17
No i mała sugestia Wytapiacz. Masz 6 wiader tego, chwalisz sie publicznie . To jesteś już na celowniku o ile ci nie zrobią rewizji w domu . Na miejscu Policji wpadł bym na twoja chatę jak chwalisz się że trotyl wytapiasz z powojennego złomu!!! Ale nie moja brocha. Trotylu od zapałki nie zdetonujesz.
Złomiarz
Złomiarz 17.05.2022, 23:09
Trotyl w nich był czy proch ? Kiedyś to lubiłem teraz, nie chce mi się. Przeniósł bym się w dorzecze Amazonki . Walić całą chorą cywilizację.

Pozostałe