Wykład czwarty o Lubyczy

  • 07.04.2022, 09:06 (aktualizacja 14.04.2022, 14:27)
  • wd
Wykład czwarty o Lubyczy Fot. Barbara Jamborko Czwarty z cyklu wykładów wygłosi dr Mariusz Koper.
Kolejny z cyklu wykładów przygotowanych z okazji 600-lecia Lubyczy Królewskiej będzie traktował o cmentarzach i miejscach pamięci. Przygotował go i wygłosi dr hab. Mariusz Koper.

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 600 lat istnienia Lubyczy Królewskiej przygotowano wiele wydarzeń. W tym edukacyjnych, takich jak cykl wykładów o Lubyczy. 13 kwietnia, o godz. 17, kolejne spotkanie. 

 – Tym razem swoją uwagę skupię na historii, języku i kulturze cmentarzy i miejsc pamięci Lubyczy Królewskiej. Ze względu na obszar pogranicza kwestie dotyczące języka i sztuki sepulkralnej (kamieniarstwo bruśnieńskie) przedstawię na szerszym materiale polsko-ukraińskim, znacznie wykraczającym poza obszar gminy Lubycza Królewska. Na pewno też nie zabraknie miłych niespodzianek. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam na wykład – zapowiada Mariusz Koper.

Gdzie przyjść, żeby posłuchać tych ciekawostek? Do dużej świetlicy przy ul. Jana III Sobieskiego 16 w Lubyczy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe