Łaszczów: Polski ład na cmentarzu

  • 15.03.2022, 09:00
  • Maria Dec-Kiełb
Łaszczów: Polski ład na cmentarzu Problem cmentarza musi zostać rozwiązany, bo miejsc grzebalnych tam coraz mniej.
Jest wreszcie nadzieja na rozwiązanie problemu cmentarza w Łaszczowie. Działkę pod jego założenie gmina już kupiła, ale potrzeba pieniędzy na urządzenie tej nekropolii. Tu wybawieniem mogą okazać się środki, które samorząd chce pozyskać z programu "Polski Ład". A co będzie, jeśli się nie uda?

Sprawa cmentarza w Łaszczowie ciągnie się od dwóch lat i choć brzmi to dość paskudnie, to jak ulał pasuje tu powiedzenie, że stała się kością niezgody, bo poróżniła społeczeństwo miasteczka i tamtejszych radnych. Przy okazji została, rzec można, inwestycją strategiczną.

Zaczęło się od tego, że proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. św. Piotra i Pawła poinformował Urząd Miasta Łaszczów, że na cmentarzu parafialnych kończą się miejsca grzebalne i poprosił, aby gmina w ramach zadań własnych założyła cmentarz komunalny. Wielu obywateli było temu przeciwnych. Racje duchowe i obyczajowe „bo cmentarz parafialny to jednak parafialny” mieszały się z finansowymi na przyszłość, „bo gmina poniesie wysokie koszty i na komunalnym będzie drożej” i tymi z przeszłości – „bo za poprzedniego proboszcza sprzedano działki parafialne, które miały być przeznaczone pod cmentarz”. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nl
Nl 16.03.2022, 18:45
Jak zwykle jakiemuś ***owi żal dupę ściska
Pukarz
Pukarz 16.03.2022, 15:06
Laszczow wielka metropolia, juz drogo a bedzie jeszcze drozej.

Pozostałe