Zamość: Policjanci z darami dla uchodźców

  • 06.03.2022, 07:00
  • KPP Zamość, oprac. wd
Zamość: Policjanci z darami dla uchodźców
Policjanci i pracownicy zamojskiej komendy zorganizowali zbiórkę artykułów najbardziej potrzebnych i niezbędnych dla osób uciekających przed wojną. Zgromadzoną żywność, artykuły higieniczne i inne rzeczy do potrzebujących zawieźli na naszą wschodnią granicę.

W całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. 

Chcieliśmy, aby pomoc była jak najbardziej trafiona, dlatego też współpracując z funkcjonariuszami celno-skarbowymi, którzy na co dzień pełnią służbę na przejściu granicznym w Hrebennem ustalono co jest tam najbardziej potrzebne – przyznaje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zebrano między innymi: naczynia jednorazowego użytku, kawę, herbatę, środki higieniczne dla dorosłych i dzieci, pieluchy jednorazowe, jedzenie dedykowane dla dzieci oraz o przedłużonym terminie ważności, żywność wysokoenergetyczna, soki, napoje, koce, śpiwory, opatrunki, gazy i inne produkty medyczne.

W piątek (4 marca) funkcjonariusze celno-skarbowi Oddziału Celnego w Hrebennem oraz Czwartego Referatu Prewencji w Zamościu zawieźli dary na przejście graniczne w Hrebennem i do punktu recepcyjnego w Lubyczy Królewskiej.

Policjanci z zamojskiej komendy pomagają także czuwając nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uchodźców. Są oni na zmianę w punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy  na ulicy Zamoyskiego przy krytej pływalni w Zamościu. 

 

KPP Zamość, oprac. wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rgf
rgf 07.03.2022, 12:21
Tylko nie wysyłacie z darami tego "elektryka-gazownika" z Twierdzy bo III WS wywoła....
Edi Ed
Edi Ed 07.03.2022, 17:37
Patol się odezwał.
Wa
Wa 06.03.2022, 13:52
Piękny gest !!!!!!!!!!!

Pozostałe