Pijani za kółkiem. Nadal ich nie brakuje

  • 26.01.2022, 14:18
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Pijani za kółkiem. Nadal ich nie brakuje Fot. policja.pl
Jeden po pijanemu uciekał autem przed policją, drugi, również po alkoholu wjechał wśmietnik na stacji benzynowej. Obaj odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości i poniosą karę.

Policjanci z ruchu drogowego w nocy z soboty na niedzielę (22/23 stycznia) na ulicy Granicznej w Zamościu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego renaultem.

Jednak mężczyzna nie zareagował na wydawane polecenia i podjął próbę ucieczki. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim. Kierujący renault zajeżdżał im drogę, co chwilę zmieniając pas ruchu. Został zatrzymany na terenie jednej z posesji.

Za kierownicą renault siedział 31-latek z Zamościa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowych orzeczeń oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie również 23-latek z Zamościa. Kierując oplem w niedzielny poranek wjechał w znajdujący się na stacji benzynowej przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu śmietnik. O zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe pracownik stacji, który wyczuł od 23-latka alkohol. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierującego oplem ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali 23-latkowi uprawnienia do kierowania. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata wiezienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty określonej przez sąd kwoty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje odpowiedzialność do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama wysokość kary grozi za złamanie sądowego zakazu.

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe