Zamość: 65-latka chciała zarobić na kryptowalutach. Straciła bardzo dużo pieniędzy

  • 21.01.2022, 14:00
  • ak
Zamość: 65-latka chciała zarobić na kryptowalutach. Straciła bardzo dużo… Fot. pixabay.com
Wizja szybkiego zysku kompletnie uśpiła czujność 65-letniej mieszkanki Zamościa. Kobieta uwierzyła, że na inwestycji w kryptowaluty zarobiła duże pieniądze, więc dała obcemu człowiekowi dostęp do swojego komputera, a on wypłacił pieniądze z jej kont, a na dokładkę zaciągnął kredyt.

Telefon od mężczyzny podającego się za pracownika firmy zajmującej się kryptowalutami zamościanka odebrała kilka dni temu. Rozmówca zakomunikował, że kobieta ma na koncie jakieś środki z obrotu kryptowalutami. Ponieważ rzeczywiście zakładała rachunek do tego typu inwestycji, uwierzyła. "Doradca" kazał jej wtedy zalogować się na konto bankowe, aby sprawdzić przelew. Ale poprosił również o zainstalowanie programu do zdalnej obsługi komputera.

– Pokrzywdzona postąpiła zgodnie z instrukcjami rozmówcy. Widziała jak zdalnie na jej dwóch rachunkach wykonywane są wpłaty i wypłaty, złożony został także wniosek kredytowy. Takich transakcji było kilkanaście i wykonywane były przez kilka godzin – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przez cały ten czas mężczyzna rozmawiał z 65-latką, telefonując z różnych numerów i zapewniał, że to standardowa procedura. Zamościanka zorientowała się, że została oszukana dopiero wówczas, gdy zobaczyła, że z dwócg jej rachunków zniknęło łącznie ponad 59 tys. zł. Natychmiast skontaktowała się z bankiem, zablokowała dostę do kont i kart płątniczych, a program, który oszustowi umożliwił dokonanie przelewów, odinstalowała. Powiadomiła też o wszystkim policję.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe