Biłgoraj: Przewróciło się, niech leży

  • 21.01.2022, 13:06
  • lew
Biłgoraj: Przewróciło się, niech leży Na wydzielonych terenach nie będzie prowadzona gospodarka leśna.
Na prawie 480 ha terenów należących do Nadleśnictwa Biłgoraj nie będzie prowadzona gospodarka leśna. Są to tereny bagienne i zalewowe oraz torfowiska, które pozostawione będą w naturalnym stanie.

Nadleśnictwo Biłgoraj wydzieliło tereny szczególnej ochrony, gdzie znajdują się m.in. siedliska chronionych gatunków roślin oraz zwierząt. Wyznaczone powierzchnie ekosystemów są weryfikowane i będą sukcesywnie uzupełniane.

– Lasy Państwowe, jako zarządca terenów leśnych, dokonały lokalizacji oraz ewidencji terenów szczególnej ochrony, a następstwem tych działań było podjęcie decyzji o zaprzestaniu prowadzenia gospodarki leśnej na powyższych terenach – informuje Andrzej Borowiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj.

Dodaje, że tereny o powierzchni 478 ha są obecnie monitorowane i objęte szczególną troską w zakresie ochrony przyrody.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe