Boks: Reakcja łańcuchowa

  • 20.01.2022, 15:07
  • MaSzt
Boks: Reakcja łańcuchowa
O postępach, poczynionych przez pięściarzy Autonomicznej Sekcji Bokserskiej Hetman Zamość, świadczy m.in. dorobek medalowy z dwóch ostatnich lat. Wiktor Bartnik i Paweł Korzec poprawili w 2021 r. lokaty w mistrzostwach Polski juniorów, a do grona klubowych medalistów dołączył Hubert Pikuziński.

W 2021 r. zawodnicy ASB Hetman Zamość wywalczyli trzy medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W rozgrywanych od 31 sierpnia do 4 września w Staszowie (woj. świętokrzyskie) XXVIII mistrzostwach Polski juniorów Under-18 Wiktor Bartnik wywalczył złoty medal w kategorii wagowej +92 kg, natomiast Paweł Korzec – srebrny w kategorii 71 kg. Z kolei w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorów młodszych (kadeci, Under-16), która odbyła się w dn. od 20 do 25 sierpnia w Spale, Hubert Pikuziński zdobył brązowy medal w kategorii 50 kg.

– Pozytywnie oceniam nasze dokonania w 2021 r. To był dla nas udany sezon. Rok wcześniej Bartnik i Korzec zdobyli brązowe medale, w kolejnym roku do grona medalistów dołączył Pikuziński. To najlepiej świadczy o postępach naszych zawodników – mówi trener Przemysław Maziarczuk, któremu w prowadzeniu sekcji pomaga prezes Adrian Maziarczuk.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe