Stary Zamość: Piękny jubileusz. Janina Tchórz skończyła 100 lat

  • 17.01.2022, 13:00
  • ak
Stary Zamość: Piękny jubileusz. Janina Tchórz skończyła 100 lat Fot. Elżbieta Czarny/UG Stary Zamość
Swoje setne urodziny świętowała na początku miesiąca Janina Tchórz ze Starego Zamościa.

Jubileusz był wyjątkowy, dlatego pani Janina przyjęła mnóstwo serdecznych życzeń. Z bukietem kwiatów i koszem prezentów odwiedził ją m.in. wójt Waldemar Raczyński. Samorządowiec przekazał też jubilatce okolicznościowy list od premiera Mateusza Morawieckiego. Z serdecznościami do pani Janiny przybył również ks. dziekan Mirosław Sawka. 

Czytaj także: Jadwiga Leszczyńska z gm. Komarów-Osada skończyła 105 lat!

Janina Tchórz urodziła się 4 stycznia 1922 roku w Starym Zamościu, jako jedno z czworga dzieci Agnieszki i Jana Zderkiewiczów. Szkołę skończyła w Wierzbie, a w 1942 roku wyszła za mąż Stanisława Tchórza. W czasie wojny małżonkowie uciekli przed Niemcami do Chomęcisk Dużych, a później Ostrzycy, gdzie pomieszkiwali przez około pół roku. Gdy wrócili w rodzinne strony musieli zacząć od odbudowy spalonego domostwa. W 1944 roku na świat przyszła Marianna, pierwsze z sześciorga dzieci państwa Tchórzów. Później urodził się Jan, Zofia, Józef, Franciszek i Jadwiga. Rodzina utrzymywała się z pracy w kilkuhektarowym gospodarstwie, a pani Janina znajdowała też czas nas działanie w miejscowym KGW. Owdowiała w 1974 roku.

Dostojna jubilatka doczekała się 9 wnuków, 16 prawnuków i 1 praprawnuczki. Wciąż mieszka w swoim rodzinnym domu wraz z synem Józefem i jego żoną Krystyną. Cieszy się dobrym, jak na swój wiek zdrowiem.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezapominajka
Niezapominajka 17.01.2022, 17:55
200 lat Szanownej Jubilatce!

Pozostałe