Gm. Tomaszów Lubelski: Docenili wójta swego

  • 12.01.2022, 07:00
  • wd
Gm. Tomaszów Lubelski: Docenili wójta swego Marzena Czubaj-Gancarz jest teraz jednym z najlepiej wynagradzanych samorządowców w regionie.
Wprawdzie nie jest to maksymalna podwyżka, jaką zgodnie z ustawą mogła dostać wójt, ale i tak ogromna.

Wójt gminy Tomaszów Lubelski będzie zarabiała 17420 zł brutto (plus dodatek stażowy). To o ponad 7 tys. więcej niż dotychczas. I choć nie jest to maksymalne wynagrodzenie, jakie określa ustawa, to i tak wysokie. Większe nawet niż wynagrodzenie starosty tomaszowskiego czy burmistrza Tomaszowa. Radni też dostaną za swoją pracę więcej. 

Czytaj także: Duża podwyżka dla starosty Anety Karpiuk

Uchwały w sprawie zmiany wynagrodzenia wójta oraz zasad przyznawania diet radnym i zwrotu kosztów podróży podjęli radni ę pod koniec ub. roku (28 grudnia). Na sesji obecni byli wszyscy radni. Dyskusji na temat podwyżek nie było. Przewodniczący RG Piotr Babiarz wspomniał tylko, że takowa odbyła się podczas posiedzeń komisji i tam radni ustalili wspólne zdanie na ten temat. 

Za podwyżkami diet głosowało 14 radnych, tylko Paweł Harbuz się wstrzymał. Od 1 stycznia przewodniczący rady gminy będzie otrzymywał dietę w wysokości 1600 zł, wiceprzewodniczący – 1000 zł, a pozostali radni dostaną po 900 zł.

Czytaj także: Więcej dla starosty i radnych w powiecie biłgorajskim

 – Radni zgodzili się co do tego, żeby za pracę i osiągnięcia, doceniając wójt, przyznać stuprocentową podwyżkę – powiedziała przed kolejnym głosowaniem radna Ewa Mikuła

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Basia
Basia 13.01.2022, 08:28
To co wyrabiają z tymi podwyżkami to zgroza,skoro co niektórym podnosi się o 8 procent bo taka inflacja to dlaczego tu 100 procent, i posłowie i prezydent i samorządowcy ,a nam podatki,ceny w górę,takich głupków jeszcze nie było,to jest układ nad układami
Emeryt
Emeryt 12.01.2022, 12:20
Tłusty Koty mają się dobrze a dla mieszkańców podwyżki podatków
Dorota
Dorota 13.01.2022, 19:27
Panie emeryt w Gminie wiejskiej Tomaszów Lubelski od siedmiu lat nie podniesiono podatków są na takiej samej stopie proszę zapoznać się z budżetem gminy .

Pozostałe