Zamość: Andrzej Wnuk zachowa mandat

  • 03.12.2021, 11:42
  • ak
Zamość: Andrzej Wnuk zachowa mandat Fot. facebook.com/Andrzej Wnuk
Nie ma podstaw do wygaszenia mandatu prezydenta Zamościa – uznał komisarz wyborczy odpowiadając na wniosek w tej sprawie złożony przez radnego Sławomira Ćwika.

O sprawie pisaliśmy już na łamach Kroniki Tygodnia. Przypomnijmy, że radny Ćwik wnioskował o pozbawienie Andrzeja Wnuka mandatu uzyskanego w wyborach samorządowych, bo uznał, że ten łamie prawo, gdy jako prezydent zasiada w podległej premierowi Radzie do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i za wykonywane tam zadania pobiera wynagrodzenie. 

Czytaj także: Andrzej Wnuk powinien odejść?

Komisarz wyborczy w Zamościu był innego zdania, o czym już w obszernym piśmie radnego Ćwika poinformował. Jak uzasadnia swoją decyzję?

– Przede wszystkim w mojej ocenie czynności podejmowane przez pana prezydenta Andrzeja Wnuka w Radzie d.s spółek skarbu państwa nie mają charakteru zatrudnienia. Są jedynie czynnościami ekspercko-doradczymi – mówi Piotr Szafrański, komisarz wyborczy w Zamościu. Wyjaśnia nam również, że w wyniku przeprowadzonej analizy uznał, że rada, której członkiem jest prezydent Zamościa, mimo iż znajduje się w strukturach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to nie może zostać uznana za organ administracji rządowej, bo ma charakter jedynie opiniodawczy. 

Czytaj także: Andrzej Wnuk dostał dużą podwyżkę

Co na to Sławomir Ćwik? Jak sprawę komentuje Andrzej Wnuk? Czy decyzja komisarza wyborczego jest ostateczna? O tym przeczytacie w najbliższym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stan
stan 06.12.2021, 18:06
A niech ma ten mandat - możemy mu jeszcze dorzucić wszystkie swoje mandaty. I punkty karne też;)
  Myślący
Myślący 04.12.2021, 16:04
Może sprawdzą życiorysy zatrudnionych oj będą przerwy w życiorysach
 Mieszkanka
Mieszkanka 03.12.2021, 19:17
Najgorszy prezydent MIASTA ZAMOŚĆ
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.12.2021, 16:01
Tragedia. Głosowałem na Wnuka tylko dlatego że Zamoyski już kompletnie się nie nadawał. Teraz żałuje tej decyzji. Facet nie wie co robi totalnie zadłuża miasta, a jego kółko różańcowe jest tak niekompetente , że aż szkoda słów. Nie dziwi mnie ta decyzji nawet jakby miał w każdej spółce udziały i tak by mu nic nie zrobili
mieszkaniec
mieszkaniec 03.12.2021, 15:59
Śmiechu warte, jak nie jest to zatrudnienie to nie powinno być wynagradzane proste.
Janek
Janek 03.12.2021, 15:35
Sytuacja do przewidzenia.
Zgodnie ze znanym powiedzeniem - "ku**a - ku**wie, łba nie urwie".
Tłumaczenie żałosne, ale czego się spodziewać po PISuarach...
Simson
Simson 03.12.2021, 15:27
Ja też chcę być doradcą!

Pozostałe