Gm. Miączyn: Niech żyją jeszcze dłuuugie lata. Setne urodziny Józefy Pec i Józefa Adamczuka

  • 23.03.2017, 10:18 (aktualizacja 23.03.2017, 20:03)
  • ak
Gm. Miączyn: Niech żyją jeszcze dłuuugie lata. Setne urodziny Józefy Pec… UG Miączyn
Dwoje mieszkańców gminy Miączyn świętowało ostatnio swoje setne urodziny. Serdeczne życzenia i upominki z tej okazji od najbliższych, ale też np. samorządowców odebrali pani Józefa Pec i pan Józef Adamczuk.

Jubilaci obchodzili setne urodziny w gronie swoich najbliższych, ale nie zabrakło też gości spoza rodziny. Panią Józefę i pana Józefa odwiedzili z życzeniami, kwiatami prezentami Stanisław Kapica, sekretarz gminy Miączyn i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ewa Mielniczuk. Przybył także Janusz Nawój, kierownik placówki KRUS w Zamościu.

Wszyscy składali serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, pomyślności, miłości bliskich i wielu następnych lat szczęśliwego i pogodnego życia.

Pani Józefa Pec urodziła się 18 marca 1917 roku w Zawalowie-Kolonii. Miała trzech braci i pięć sióstr. Całe swoje życie spędziła w rodzinnej miejscowości, prowadząc niewielkie gospodarstwo rolne. Urodziła trzech synów. Z jednym z nich mieszka teraz w Zawalowie. Stulatka doczekała się ośmiorga wnuków, dwanaściorga prawnuków oraz dwójki praprawnuków.

Pan Józef Adamczuk urodził się 20 marca 1917 roku w Majdanie Tuczępskim, jako jeden z dziesięciorga rodzeństwa.  Wraz żoną Kunegundą wychował troje dzieci, doczekał się siedmiorga wnuków i sześciorga prawnuków. Od 24 lat jest wdowcem, mieszka z synem Zenonem. Jubilat całe życie prowadził gospodarstwo rolne w Koniuchach-Kolonii. Pasją jego jest hodowla koni i pszczelarstwo, których dogląda  do dzisiaj. Receptą Pana Józefa na długowieczność jest pozytywne myślenie i ciężka praca. Ale ma ją chyba też "we krwi". jego babcia dożyła 102 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Anna Pyc z Majdanu Sopockiego skończyła 100 lat

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe