Szkoła a koronawirus. Dyrektor ma to zorganizować

  • 30.11.2021, 06:32
  • Anna Szewc, News4Media
Szkoła a koronawirus. Dyrektor ma to zorganizować Fot. pixabay.com Uczniowie, którzy przeszli szczepienie nie są obejmowani kwarantanną, więc mogą uczęszczać do szkoły, jeżeli dyrekcja zdecyduje się takie rozwiązanie wprowadzić.
Ministerstwo edukacji dało zielone światło, by inaczej traktować uczniów po szczepieniach.

Skoro i tak zaszczepieni nie byli izolowani, to czemu nie mieliby chodzić do szkoły – z takiego założenia, po rekomendacji Rady Konsultacyjnej do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji wyszedł resort kierowany przez Przemysława Czarnka i dał dyrektorom szkół narzędzie pozwalające na inną niż dotychczas organizację zajęć w klasach, gdzie pojawił się koronawirus.

Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione, ze względów organizacyjnych w szczególności. Bardzo trudno jest zorganizować zajęcia w ten sposób, że część dzieci jest w klasie, a część jest w domu. Więc jeśli pojawia się sytuacja, że trzeba z uwagi na ognisko zakaźne kierować dzieci na naukę zdalną, to kierujemy całą klasę na kilka lub kilkanaście dni, bez dzielenia na zaszczepione i niezaszczepione – wyjaśniał na samym początku roku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Rzeczywistość zweryfikowała te założenia. Bo w praktyce było tak, że na zdalne nauczanie przechodziła cała klasa, ale kwarantanną, a więc obowiązkiem przebywania w izolacji objęci byli tylko uczniowie, którzy nie szczepili się przeciwko COVID-19. W drugiej połowie listopada resort zmienił więc taktykę i zgodził się, by zaszczepieni uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, a także, w miarę możliwości organizacyjnych, uczęszczanie na obowiązkowe zajęcia w trybie stacjonarnym.

Na koniec zeszłego tygodnia w województwie lubelskim było przeszło 400 szkół i przedszkoli, które musiały częściowo, ale też całkowicie przejść na naukę zdalną: 22 w pow. biłgorajskim, 26 w hrubieszowskim (w Moniatyczach i Werbkowicach całkowicie), 21 w tomaszowskim, 22 w zamojskim (w Niewirkowie całkowicie) i 20 w Zamościu (przedszkole nr 14 całkowicie). Czy korzystały z nowych rekomendacji resortu edukacji?

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc, News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stary
Stary 30.11.2021, 17:11
To co teraz będą dzieci straszyć

Pozostałe