Nietrzeźwi kierowcy. Jeden spowodował kolizję, drugiego ujął obywatel

  • 27.11.2021, 05:06
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Nietrzeźwi kierowcy. Jeden spowodował kolizję, drugiego ujął obywatel Fot. policja.pl
Dwaj kolejni pijanych kierowców będzie się tłumaczyć przed sądem. Jeden wpadł w ręce policji, bo doprowadził do kolizji, drugi został ujęty przez czujnego świadka.

W czwartek 25 listopada po południu dyżurny komendy dostał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi, który na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu doprowadził do kolizji. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierująca fiatem zatrzymała się przed skrzyżowaniem, aby ustąpić pierwszeństwa znajdującym się na rondzie pojazdom i wtedy w tył jej pojazdu uderzył kierujący audi. Uczestnikom kolizji nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie samochody.

Szybko wyszedł na jaw powód braku ostrożności ze strony kierującego audi. 46-latek z gminy Szczebrzeszyn w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Okazało się także, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Stracił je kilka lat temu za jazdę na „podwójnym gazie”. 46-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za to, że usiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień.

Wczoraj po wypiciu alkoholu pojazdem kierował także 71-letni mieszkaniec Zamościa. Inny uczestnik ruchu zauważył jak na ulicy Sikorskiego 71-latek chwiejnym krokiem zbliżył się do swojego audi, usiadł za kierownicę i ruszył chcąc wyjechać z parkingu. Zaniepokojony o bezpieczeństwo na drodze obserwator zajścia natychmiast podbiegł do audi i unieruchomił silnik. Upewniając się, że pijany kierowca nie odjedzie - ze stacyjki wyjął też kluczyki. O zdarzeniu powiadomił policjantów. Chwilę później we wskazanym miejscu pojawili się mundurowi. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 71-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Zamościanin odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.  

A konsekwencje prawne wobec nietrzeźwych kierowców to: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Na słowa uznania i pochwałę zasługuje postawa zgłaszającego, który widząc zagrożenie zareagował i o pijanym kierowcy zawiadomił służby. Dzięki takim osobom jak zgłaszający na drogach naszego powiatu jest bezpieczniej. 

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe