Hrubieszów: Otwórz oczy w weekend świadomości

  • 25.11.2021, 07:00
  • par
Hrubieszów: Otwórz oczy w weekend świadomości
Kilkadziesiąt pań wzięło udział w Weekendzie Świadomości zorganizowanym w Hrubieszowskim Domu Kultury. Przez dwa dni uczestniczki skorzystały ze spotkań z lekarzami i specjalistami z różnych dziedzin powiązanych z problematyką raka piersi.

Weekend Świadomości w dniach 6-7 listopada zorganizowała Hrubieszowska Rada Kobiet oraz tamtejsze Stowarzyszenie "Amazonki".

 – W kontekście profilaktyki raka piersi świadomość to bezpieczeństwo, zdrowie, stabilizacja, pewność. Wszystko to, co pozwala nam oddychać pełną piersią. Taki przyświecał cel wydarzeniu Weekend Świadomości. Kobiety miały zrozumieć konieczność badań profilaktycznych. Przez dwa dni mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle wartościowych prelekcji, wykładów, budujących osobistych historii, które choć wyciskały łzy, dały niezwykłą moc i nadzieję – tłumaczy Małgorzata Jankowska.

Anna Malińska, położna, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego mówiła o profilaktyce raka piersi i samobadaniu. Piotr Zierebiec, rehabilitant, o roli rehabilitacji po chorobie onkologicznej, Joanna Opala – o roli rodziny. Dietetyk Anita Aranowska – o znaczeniu diety podczas rekonwalescencji po chorobie nowotworowej. Były także indywidualne konsultacje z dietetykiem i psychologiem.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podwyżki władzy
Podwyżki władzy 25.11.2021, 20:24
Otwórz oczy radni zatwierdzili podwyżke dla marty dzieki czemu sami pewnie dostaną podwyżkę hahahahPrzedszkole
Zdegustowany
Zdegustowany 26.11.2021, 09:35
Brawo, brawo. brawo! Malutkie miasto, pewnie okolo 16 tysięcy mieszkańców a zarobki prawie 20 tysięcy plus pewnie 13-stka. Zastępca burmistrza też pewnie zarobiony. Radni ile teraz będą otrzymywać za "radzenie" ? To jest parodia państwa. Rozwarstwienie niesamowite. Kto to utrzyma tych urzędników za kilka lat i z czego? Gdzie te nowe biznesy ściągnięte do miasta? Młodzi wyjeżdzają a Hrubeszów za 20 lat będzie poniżej 10 tysięcy. Co miasto robi aby tak się nie stało? Kto utrzyma basen i z czego? Nowych ludzi sie zatrudni i trzeba to utrzymac a kasy z podatkow malo.
Powodzenia  w rządzeniu
Powodzenia w rządzeniu 28.11.2021, 16:42
20 tyś + 500+ i emerytury. Bez emerytów to miasto z handlem by poległo , a co za tym idzie z miejscami pracy. I trzeba z miasta by było wieś robić bo nie wyrobiła by na urzedasów co sobie podwyższają co rok !!!!!!!!!!!!! Także za kilka lat jak covid przeludni z emerytów mamy wybory sołtysa a nie burmistrza hahahaha
Ściema  ściema  i złodziejstwo
Ściema ściema i złodziejstwo 28.11.2021, 16:38
Ważne że składki w ZUS mają na emeryturke zaebiste. Ale kiedyś zmieni sie polity ka i urwie cie jak MO i całemu MSW. Myslicie dlaczego brak kasy na emerytury ? Bo członkowie PPR i PZPR pobierają za 100% normy dodatki i inne gufna a zamiast rozliczać PBRole i innych działaczy najłatwiej najliczniejszą grupe zawodową hahahah. I jest na 500+? i na pałace dla ZUS. Tak mi sie wydaje ze tak postąpili . Bo wątpie ze MSW miało odrębny system emerytalny jak teraz służby mają chyba.

Pozostałe