Tarnogród: Jesienne recytacje w TOK

  • 20.11.2021, 06:13
  • lew
Tarnogród: Jesienne recytacje w TOK Na początku instruktor teatralny Ewa Żukowska przeprowadziła krótkie warsztaty.
W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 14 uczestników. Kto otrzymał nominacje do etapu powiatowego konkursu?

Recytatorskie umiejętności zaprezentowali 8 listopada uczniowie szkół podstawowych z Tarnogrodu, Woli Różanieckiej i Różańca Drugiego oraz uczestniczka zajęć odbywających się w TOK-u. W tym roku organizatorzy zaproponowali temat „Śmiechem – żartem”, wychodząc z założenia, że jest to przestrzeń przez recytatorów niesłusznie zapomniana. Na początku instruktor teatralny Ewa Żukowska przeprowadziła krótkie warsztaty, podczas których zwróciła uwagę na oddech i poprawną dykcję, a także zaproponowała uczestnikom ćwiczenia, które miały ich rozluźnić i zminimalizować stres.

Po tej części jury przesłuchało 14 recytatorów. Do eliminacji powiatowych zostali nominowani: Aleksandra Niziołek (SP w Tarnogrodzie), Maja Kurzydło (TOK) i Jakub Gancarz (SP w Różańcu Drugim). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez TOK.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe