Piłka nożna: Grom spełnił obowiązek

  • 27.10.2021, 07:03
  • MaSzt
Piłka nożna: Grom spełnił obowiązek 42-letni Przemysław Gałka otrzymał od zamojskiej restauracja Bohema voucher jako nagrodę dla najlepszego zawodnika Hetmana w meczu z Gromem Różaniec.
Grom Różaniec po raz drugi w tym sezonie wygrał z Hetmanem Zamość, strzelając dwa gole, a nie tracąc ani jednego.

Na zamojskim stadionie OSiR przegrywały uznane w kraju marki piłkarskie, m.in. Lech Poznań, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk i oba najlepsze zespoły z Łodzi. Dla starszych kibiców są to wspomnienia, dla młodszych – coś z gatunku science fiction. Faktem jest, że dziś z kompletem punktów wyjeżdżają z Zamościa nawet zespoły z małych miejscowości, jak Różaniec. Inaczej być nie może, skoro przyjeżdżają w roli faworyta. „Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu Grom nawet nie myślał, że można konkurować z takimi klubami jak Hetman Zamość. Dziś zwycięstwo zespołu z Różańca było obowiązkiem, który ostatecznie został spełniony. Grom pewnie wygrał z Hetmanem” – czytamy na stronie internetowej Gromu (gromrozaniec.pl).

Nie po raz pierwszy zdarzyło się, że po rozpoczęciu meczu stadionowy spiker nie zdążył przeczytać składu obu zespołów, gdy goście prowadzili z Hetmanem 1:0. W 2 minucie spotkania piłkę w bramce zespołu z Zamościa umieścił Jakub Stefan, wykorzystując długie podanie od Kamila Przybysławskiego. W pierwszej połowie przyjezdni zaprzepaścili jeszcze dwie „setki”. W 52 minucie Stefan powinien podwyższyć prowadzenie Gromu. Minął już bramkarza Jakuba Wyłupka, ale nie zdołał posłać piłki do odsłoniętej bramki, tylko spudłował.

Więcej o meczu w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryta
Kryta 31.10.2021, 12:44
Pamiętajcie że to prezydent na prezesa fundacji powolal swojego kolegę z czasów pracy w Kronice. Przeciąl pępowinę wyprowadzania kasy z klubu a tu po roku zastanawiamy się gdzie są pieniadze. Przecież równo rok temu podpisano umowę z urzędem marszałkowskim na mocy której popłynęy kolejne pieniądze do klubu. Tu już nie chodzi tylko o dotacje i kasę spólek miejskich. Od roku na konto klubu wplynęly środki które drugoligowe kluby mają. Po roku od zdenerwowania prezydenta dziś znowu jesteśmy w ciemnej d... i szukamy pieniędzy.
Podatnik
Podatnik 03.11.2021, 20:14
Przecież teraz to jest Stowarzyszenie a nie Fundacja, więc tekst nie jest merytoryczny. A kolega z Kroniki to był prezesem w Fundacji, której nie ma I KTÓRA NIE ROZLICZYŁA SIĘ Z 500 tys.zł.
To były działania poprzednich prezesów. Z naszych podatków i to trzeba rozliczyć i WYJAŚNIĆ! Żądamy tego jako mieszkańcy.
Z krytej
Z krytej 30.10.2021, 22:06
Już nie ma fundacji. Jest stowarzyszenie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.10.2021, 08:30
Czy stowarzyszenie nie mogło napisać oferty skoro przejęło grupy od Fundacji tylko zrobiła to Fundacja, na działania grup piłkarskich które przekazała? Po co to było? Z jakim budżetem startowało stowarzyszenie Hetman od jesieni 2020, skoro jak pisano aneksowano umowy i cała dotacja przeszła w I półroczu? To rozliczajcie, bo to pieniądze mieszkańców Zamościa. Spółki miejskie także finansowały Hetmana, czyli kolejne pieniądze mieszkańców płacone za śmieci, wodę, bilety MZK.
Zamościak
Zamościak 30.10.2021, 11:03
Łżesz. Co ta fundacja ma wspólnego z nieistniejącym Hetmanem, że go tu przywołujesz ?
Kaziu z krytej
Kaziu z krytej 30.10.2021, 05:00
Co do komentarzy dziś zablokowanych, ludziom nie ma się co dziwić że chcą dymisji widząc co się dzieje. Oczywiście że się cieszymy że takie duze pieniądze idą na klub KS z miasta, ale brak transparentności w ich wydatkowaniu budzi podejrzenia. Wystarczyło wskazać na co kasa już za jej rządów poszła i nikt do prezesowej nie miałby żalu. Sytuacja z Kaznocha, Gieworkianem, graniem jednym bramkarzem, chłopcami z umiejętnościami góra klasy 'C", często bez opieki medycznej na meczach to przecież jawne kalectwo które powinno być wyjaśnione. Ani spółki ani ratusz nie dają swoich pieniędzy tylko mieszkańców więc wyjaśnienia prezesowej są niezbędne. A w mędzyczasie niech prezydent sobie wyjaśniania z "audytorami" gdzie poszła kasa w latach ubiegłych.
Inaczej
Inaczej 31.10.2021, 08:24
Wyjaśnienia prezesów Fundacji są potrzebne i od tego trzeba zacząć. Ktoś zarządzał kasą, nie rozliczył jej, a to pieniądze jak słusznie pisze MIESZKAŃCÓW. Wcale nie małe. Był czas jak pisano, że urzędnicy miasta bali się wyjść na korytarz bo mogła ich czekać funkcja prezesa Hetmana. A tak poważnie - podjęła się tego nowa prezes z zarządem i to co dzisiaj to raczej wygląda na ratowanie sytuacji po poprzednikach.
kibic
kibic 28.10.2021, 03:27
Dlaczego zablokowano możliwość komentowania na Facebooku Hetmana, przecież miało być transparentnie Pani Prezes a tu jakaś cenzura się pojawiła.
Podsumowanie
Podsumowanie 28.10.2021, 22:19
Komentarze o dymisji zarządu nic nie dadzą, a takie głównie były. Najpierw trzeba rozliczyć poprzedników i pokazać transparentność rozliczenia dotacji, bo zachowanie "nic się nie stało" tylko psuje wszystko. Jak to możliwe, że bez kosztów rozgrywek dotacje poszły w pierwszym półroczu i jeszcze nie zostały rozliczone. Organ nadzoru jest w tym mieście, jak ktoś już pisał, więc jak do tego doszło?
Ks
Ks 29.10.2021, 14:06
A od czego jest komisja rewizyjna w klubie? Od tatuaży? Niech przedstawją wydatkowanie jako mialo miejsce w klubie?
Odpowiedz
Odpowiedz 29.10.2021, 19:06
Komisja rewizyjna zbiera się rzadziej, o wszystkim decydował zarząd, o aneksowaniu umów także. Odpowiadał zarząd, a miasto powinno to kontrolować, nie tylko przecież dotacje były ale jak było słychać także spółki miejskie dosyć hojnie wspierały Hetmana.
Kaziu
Kaziu 28.10.2021, 16:33
Moze po to żeby członek komisji rewizyjnej nie pisał już więcej glupot publicznie?
Polak
Polak 28.10.2021, 12:14
Bo Hetman nie istnieje
Jason Donovan
Jason Donovan 27.10.2021, 23:43
Pani prezes stwierdziła że rok temu drużyna nie byla przygotowana na start w 3ligowych rozgrywkach i nie powinna przystąpić do rywalizacji. Dokładnie tak samo jak teraz.

Pozostałe