Gm. Dołhobyczów: Dziewczynka zadławiła się cukierkiem. Uratował ją dzielnicowy

  • 26.10.2021, 09:27
  • ak
Gm. Dołhobyczów: Dziewczynka zadławiła się cukierkiem. Uratował ją dzielnicowy Fot. pixabay.com
Starszy aspirant Piotr Skórski dla mnie jako matki i zwykłego człowieka jest bohaterem – takie słowa zawarła w swoim liście mama 7-letniej dziewczynki, która zadławiła się cukierkiem. Dziecko ratował dzielnicowy z Dołhobyczowa, a kobieta postanowiła mu oficjalnie podziękować, pisząc do przełożonych funkcjonariusza.

To był dzień jak co dzień. Piotr Skurski wykonywał swoje normalne obowiązki, policyjne obowiązki służbowe w terenie. Kiedy przejeżdżał radiowozem przez Oszczów w gminie Dołhobyczów, zatrzymał się przy nim samochód. Wysiadła z niego roztrzęsiona kobieta. Prosiła o pomoc, wiozła 7-letnią córeczkę, która zadławiła się cukierkiem.

Czytaj także: Mieszkanie pełne dymu i ognia. Policjanci uratowali 31-letnią kobietę

Dzielnicowy natychmiast podbiegł do auta. Nie było chwili do stracenia. Rozpoczął akcję ratunkową.

– Wziął dziecko na ręce i oklepywał plecy dziewczynki do momentu, aż ta zwróciła zalegającą treść pokarmową i zaczęła normalnie oddychać. Dziecko wraz z matką trafiło do szpitala, gdzie otrzymało niezbędną pomoc medyczną – relacjonuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

7-latka wróciła do zdrowia i do domu, a jej mama, wdzięćzna za pomoc, postanowiła podziękować policjantowi. Napisała list do insp. Wioletty Pawluk, komendant hrubieszowskiej policji. Nie mogła się nachwalić Skórskiego. "Dzięki jego postawie wraca mi wiara w ludzi. Jestem dumna, że Posterunek Policji w Dołhobyczowie ma takiego funkcjonariusza...” – napisała mama 7-latki.

Czytaj także: Krzyk kobiety ściągnął policję. Interwencja była nietypowa

Czytaj także:  55-latka traciła oddech. Pod eskortą policji trafiła do lekarza

Czytaj także: Dziewczynka się dusiła. Policjanci ruszyli z pomocą

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ELMO
ELMO 27.10.2021, 22:09
Brawo Panie Piotrze, jest Pan Bohaterem. Tak jak napisała ta Pani taka postawa przywraca wiarę w ludzi w tym zakłamanym świecie

Pozostałe