Zamość: Chorzy odchodzili z kwitkiem

  • 26.10.2021, 06:57
  • Anna Szewc
Zamość: Chorzy odchodzili z kwitkiem Fot. A. Szewc Osoby, które w poniedziałek, 25 października rano pojawiły się w szpitalu już mogły zapisać się na wizytę, bo, jak zapewniono nas w rejestracji, system był sprawny.
Awaria systemu informatycznego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu spowodowała ogromne zamieszanie.

Można było odstać swoje w kolejce, by po kilku godzinach w poczekalni dowiedzieć się, że z badań nici. Nie dało się też umówić na zleconą wizytę, skorzystać z już umówionej, ale też przełożyć jej terminu. To trwało kilka ładnych dni, a pacjentów kosztowało mnóstwo nerwów.

Czytaj także: E-szpital papieski w Zamościu

Skandal! – tak sytuację, do której w zeszłym tygodniu doszło w zamojskim szpitalu "papieskim" krótko oceniła pani Joanna z Zamościa. Nasza czytelniczka na badania do szpitalnego laboratorium z e-skierowaniem wybrała się we wtorek, 19 października. – Jak inni siedziałam i czekałam w kolejce, dobre kilka godzin. W pewnym momencie wyszła jedna z pracownic i zakomunikowała, że osoby z elektronicznymi skierowaniami nie skorzystają z badań, bo padł system. Ja i kilkadziesiąt innych osób musieliśmy sobie po prostu pójść, bo nikt nie umiał powiedzieć, kiedy wszystko zacznie funkcjonować – opowiada zamościanka.

Czytaj także: Szpital zapłaci za zakażenie żółtaczką

Z umówionej wizyty u endokrynologa również nie mogła skorzystać. Powód ten sam. I ta sama odpowiedź na pytanie, kiedy będzie kolejny termin: nie wiadomo, bo system nie działa.

Po sygnale od pani Joanny, na naszym facebookowym profilu zapytaliśmy czy inni też mieli takie problemy. Odpowiedzi były oczywiście twierdzące.

Z jakimi problemami spotkali się pacjenci? Co na to szpital? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zycie
zycie 26.10.2021, 12:00
no niestetety awarie moga sie zdazyc ,siła wyższa...ministertwo zdrowia 2 dni miąło awarie systemu -życie

Pozostałe