Pow. zamojski: Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy

  • 22.10.2021, 11:00
  • ak
Pow. zamojski: Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy Fot. KM PSP Zamość Zerwany dach w Komarowie-Osadzie.
Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało, ale z powodu silnego wiatru, który w czwartek (21 października) na pewno odczuli wszyscy mieszkańcy Zamościa i okolic, strażacy mieli sporo pracy.

W rejestrach Komendy Miejskiej państwowej Straży Pożarnej w Zamościu tego dnia odnotowano 7 interwencji w wyniku wichury. Głównie chodziło o usuwanie połamanych wiatrem drzew i konarów, ale trzeba było również zabezpieczać uszkodzone dachy.

W Komarowie-Osadzie zerwało całe pokrycie budynku gospodarczego przy miejscowej podstawówce. Dach uniósł się w powietrze i zawisł koronie pobliskiego drzewa.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu poszycia dachowego przy pomocy ratowniczej liny i ściągnięciu dachu z drzewa. Uszkodzoną część budynku częściowo rozebrano, aby nie stwarzała dalszego zagrożenia zawaleniem. Wstępnie oszacowane straty to kwota 15 tys. zł – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP.

W tej samej miejscowości wiatr omal nie zerwał dachu z domu. Ale uszkodził go na tyle, że również potrzebna była strażacka pomoc przy przymocowaniu konstrukcji dachu do ściany budynku.

Do połamanych i powalonych drzew strażacy byli też wzywani do wsi: Wielącza, Księżostany, Białowola, Komarów Górny i Bondyrz.

Czytaj także: Armagedon! Potężne burze przeszły nad całym regionem (DUŻO ZDJĘĆ, FILMY)

 

 

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe