Jarczów: Sala jak marzenie

  • 21.10.2021, 07:00
  • wd
Jarczów: Sala jak marzenie Bartek z klasy V podczas uroczystego otwarcia sali terapeutycznej zademonstrował gościom działanie pomocy dydaktycznych.
Na początku października w Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Jarczowie uroczyście otwarto salę terapeutyczno-edukacyjną. Drugiej, tak świetnie wyposażonej nie ma ponoć w całym powiecie tomaszowskim.

O takiej sali z prawdziwego zdarzenia dyrektor szkoły marzyła od dawna.  

– W naszej szkole jest ośmioro uczniów z orzeczeniem, dziewięcioro ma opinię z poradni. To bardzo dużo jak na jedną szkołę. Nigdy wcześniej aż tylu tutaj nie było – podkreśla dyr. Jolanta Zawiślak, dyrektor SP w Jarczowie.

Wśród uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych są uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, dyslektycy, słabosłyszący. Prowadzone są z nimi zajęcia specjalistyczne: zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne i zajęcia logopedyczne.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe