Hrubieszów: Drożej za ciepło

  • 19.10.2021, 07:16
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Drożej za ciepło Na początku przyszłego roku okaże się jak drastyczne podwyżki cen gazu wpłyną na wyższe rachunki za ciepło w domach w Hrubieszowie.
Podwyżki cen energii cieplnej dostarczanej w Hrubieszowie przez tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej spodziewane są na początku przyszłego roku. Wzrost cen podyktowany będzie znacząco wyższymi cenami zakupu paliwa do miejskiej ciepłowni.

Zakład Energetyki Cieplnej w Hrubieszowie dostarcza energię cieplną do gospodarstw domowych i instytucji w tym mieście. Zaopatruje w nią jedną trzecią tamtejszych odbiorów. Pozostałe dwie trzecie gospodarstw domowych i instytucji zapewnia sobie indywidualnie dostęp do energii cieplnej.

Czytaj także: Akcyza na alkohol i papierosy w górę. O ile wzrosną ceny?

Paliwo do ciepłowni 3 razy droższe

 

 – Wszystko wskazuje na to, że do końca tego roku ceny za energię cieplną pozostaną na tym samym poziomie, jaki obowiązuje od początku bieżącego roku. Niestety następny rok będzie zdecydowanie trudniejszy. Obecnie negocjujemy ceny zakupu zapasów gazu na przyszły rok. Już wiadomo, że paliwo jest droższe i to znacząco. Tak więc i ceny ciepła produkowanego przez ZEC pójdą w górę. Obecnie ceny gazu są trzykrotnie wyższe niż wynegocjowaliśmy przed rokiem. Rok temu było to prawie 80 groszy za 1 sześc. gazu, a obecnie jego cena wzrosła do prawie 2,70 zł za 1 m sześc. – tłumaczy Artur Szumiata, kierownik Zakładu Energetyki Cieplnej w Hrubieszowie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Durczok
Durczok 23.10.2021, 19:22
To co teraz mamy Białoruś 500,+ dla uchodźców I podatki dla tych co im nie refunduje 500+ 300+ żłobkowe i inne gufna? Może książkowe i wyprawkę + wprowadzicie. Kolejne 300+ a ZUS w uja będzie leciał że sądownie o świadczenia trzeba będzie sie ubiegać. Ale to kolejne obciążenie sądów co jak ślimaki działają, bo sami starzy dziadkowie po Duraczówce? Paranoja ebana.
Krzysiek
Krzysiek 20.10.2021, 16:36
Szkoda że państwo nie pamiętają jak wspaniale rządy PO iPSL podpisywał ustawę z Rosjanami oraz jak uruchomili gazociąg z Ukrainą który następnie zamknięto chyba państwo niepamietacie tego i poniesione inwestycje wtedy przez ZEC inwestycje i modernizacja potrzebna ale trzeba rozpocząć konty.nuowac i naciskać na radnych o podejmowanie jak najlepszych Krzysiek
Krystian
Krystian 21.10.2021, 19:44
Radni do polskiej sieci energetycznej nic nie mają. W związku z szaleństwem ekologicznym zamiast inwestować w spalarnie węgla, powinni tworzyć lokalnie spalarnie śmieci, w elektrownie wodne. Gazociąg ze Skandynawii zablokował chyba nasz Eurodeputowany muller a juz dawno by był. Interesy interesiki łapówki pod stolikami a prosty człowiek teraz flaki sobie za rachunki wypruje bo droższy prąd i gaz to wszystko drogie
strachy na Lachy  a ja Lach  tu od  300 lat
strachy na Lachy a ja Lach tu od 300 lat 19.10.2021, 21:31
Nakręcanie przez PiS dramaturgi po przez lot Tutki po hybrydowe ataki i ile kibic minister cyfryzacji wie co oznaczają, po teraźniejszy strach energetyczno ciepłowniczy, w który ten i poprzedni rząd nas wciąga. Nie martwcie sie rząd sie wyżywi a jak coś spiedoli przez Węgry do anglii. Ma tam juz zaplecze poloni która spiedalała od lat hahahahah
Gazownik ciepłowniczy
Gazownik ciepłowniczy 19.10.2021, 19:22
Cierpcie i płaćcie za polityke klimatyczną Uni za drogi gaz bo polityka Niemiecko - Rosyjska gazowa, no i ze piece wymieniacie na gazowe hahahah a mnie to piedoli nawet starymi trampkami sie ogrzeje
Gościenko
Gościenko 19.10.2021, 19:10
Mylicie sie wystarczy tani prąd do dominacji gospodarczej i swobody ciepłowniczej. Norwegia nie zużywa ani gazu ani węgla do ogrzewania, a prąd jest w cenie naszej wody. Polsska tez może spiętrzyć zapory na Solinie jak im wiatr nie wieje a śnieg zasypuje splary. Piedolenie takie i zuski mafi węglowej, którą wypiera mafia gazowa Niemiecko - Rosyjska. A jeszcze sie obudzicie z ręką w mocniku jak zakręcą kurki na nordstrem 1 a puszczą na 2. Wtedy Polska bedzie rosyjski gaz i piece gazowe ze względów klimatycznych od niemca kupowała hahahah. FSO upadło teraz WV kupujemy hahahah pajace którzy czują sie ze rządzą za nasze podatki
Piepszona polityka energetyczna co im śnieg solary zasypał a wiatr nie…
Piepszona polityka energetyczna co im śnieg solary zasypał a wiatr nie wieje 19.10.2021, 19:17
I niech ktoś mi powie ze nie jest tak ze kolejne rządy nie chcą wprowadzić taniego prądu bo mniejsze wpływy z podatków dla nich a większa niezależność. Nie da sie dalej tak opiedalać społeczeństwa z podatków na różnym szczeblu. Bo Polska polegnie gospodarczo jak zysków szukacie tam gdzie są!!!!!!!!!!!!!
Ulala
Ulala 19.10.2021, 09:46
Bylo podpisac umowe na kilka lat a nie rok. Malo profesjonalne.
Gościenko
Gościenko 19.10.2021, 19:20
Ta na 20 z Putinem na 2x droższy gaz niz Niemiec kupował. Profesjonalna jesteś Ula ale w swojej branży chyba
Aaa
Aaa 20.10.2021, 08:46
W Polsce mozez kupic gaz tylko od PGNIG. Jakiego Putina?
gosc
gosc 19.10.2021, 09:04
Wystarczy zacząć modernizację sieci cieplowniczej która jest stara i generuje duże straty ciepła to nie będzie ciepło takie drogie
Pierdu pierdu
Pierdu pierdu 20.10.2021, 17:23
Odezwał się znawca od wszystkiego.
Przodownik
Przodownik 19.10.2021, 13:19
Tylko skąd na to wziąć pieniądze?
To nie jest ważne, bo rury są pod ziemią ( wyborcy ich nie widzą).
Prosta kalkulacja. Basen, drogi , chodniki , ławeczki to jest coś co ucieszy oko obywatela ,a nie tam jakieś głupie rury.
Zaraz
Zaraz 21.10.2021, 22:01
Ja sam grzeję swoje mieszkanie gazem wiec dlaczego mam dokładać do waszej rury cieplowniczej. Wiekszosc mieszkańców miasta ma wlasne zrodlo ciepla
Wole droge i chodnik. Ci co sie grzeją z zecu niech sie składają na inwestycje i gaz
Czy ktos z was sie martwi ile zaplace za ogrzewanie
Co
Co 22.10.2021, 16:40
Szukaj alternatywnego źródła ciepła, bo będzie bardzo drogo.

Pozostałe