Podnoszenie ciężarów: Nasze dzielne siłaczki

  • 17.10.2021, 06:09
  • MaSzt
Podnoszenie ciężarów: Nasze dzielne siłaczki
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Under-23 były udane dla sztangistów z Zamojszczyzny, a zwłaszcza dla reprezentantek Agrosu Zamość. Zawodnicy tego klubu zdobyli cztery spośród pięciu złotych medali dla woj. lubelskiego, a Emilia Rechul i Klaudia Luterek zajęły dwa najlepsze miejsca w klasyfikacji Sinclair'a kobiet.

Agros Zamość najlepszym klubem, lubelskie najlepszym województwem, a Emilia Rechul najlepszą zawodniczką – tak w skrócie można podsumować przeprowadzone w Zamościu, w sobotę i niedzielę (9, 10 października) młodzieżowe mistrzostwa Polski zawodniczek i zawodników do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Na pomoście w hali sportowej „Rolniczaka” reprezentacja woj. lubelskiego wywalczyła siedemnaście medali – pięć złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych. I zasłużenie wygrała klasyfikację województw, zdobywając 345 punktów. Drugie miejsce zajęło mazowieckie (172 punkty), zaś trzecie – łódzkie (166 punktów).

W rankingu klubowym najlepszy był zamojski Agros (101 punktów), a na kolejnych dwóch miejscach sklasyfikowano AZS AWF Biała Podlaska (92 punkty) i Zawiszę Bydgoszcz (91 punktów), w gronie 42 punktujących klubów.

Aż cztery spośród pięciu złotych medali dla Lubelszczyzny – to dorobek zawodników Agrosu. W swoich kategoriach wagowych triumfowali: Klaudia Luterek, Emilia Rechul, Karol Maksymowicz i Kacper Magielnicki. Młodzieżowymi wicemistrzami Polski zostali: Klaudia Szelestowska, Natalia Bobrowska (obie z Unii Hrubieszów) i Mateusz Sokołowski (Znicz Biłgoraj). Z kolei brązowy medal wywalczyła Sylwia Zań (Znicz).

Najlepszymi uczestniczkami mistrzostw były Emilia Rechul i Klaudia Luterek, które zajęły dwie czołowe lokaty w klasyfikacji Sinclair'a, uwzględniającej najwartościowsze wyniki zawodów.

Startująca w kat. 71 kg Emilia Rechul uzyskała w dwuboju wynik 196 kg (85 kg w rwaniu i 111 kg w podrzucie), natomiast rywalizująca w kat. 55 kg Klaudia Luterek osiągnęła 154 kg (wyrwała 71 kg i podrzuciła 83 kg).

Wśród mężczyzn w klasyfikacji Sinclair'a na dziesiątym miejscu uplasował się biłgorajanin Sokołowski.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe