Policjant odwiedził uczniów z Miączyna

  • 10.10.2021, 09:06
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Policjant odwiedził uczniów z Miączyna Fot. KMP Zamość
Uczniowie z podstawówki w Miączynie uczestniczyli w spotkaniu z sierżanten sztabowym Arturem Lipskim, policyjnym przewodnikiem i jego podopiecznym, służbowym psem Molikiem. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy przewodnika oraz zobaczyć umiejętności policyjnego czworonoga. Dowiedziały się również jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Nie zabrakło także porad policjanta dotyczących zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Głównym tematemspotkania były zasady właściwego zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa. Policjant uczulał dzieci na to, aby bez wiedzy i zgody właściciela nie głaskały oraz nie bawiły się z psami, których nie znają. Uczestnikom spotkania pokazał także umiejętności swojego czworonożnego partnera.

Spotkanie było również okazją do pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze i w jej pobliżu. Policjant wskazywał dzieciom zarażenia, z jakimi mogą się spotkać w przypadku nieodpowiedzialnych zabaw w okolicach drogi lub też w czasie przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych. Mówił również o bezpiecznym korzystaniu z rowerów. Zachęcając do noszenie odblasków uświadamiał najmłodszym jak ważną rolę dla ich bezpieczeństwa odrywa widoczność pieszego na drodze. Dzieci z ochotą skorzystały także z możliwości obejrzenia policyjnego radiowozu.

W czasie spotkania toczyła się burzliwa dyskusja, dzieciaki miały mnóstwo pytań, zwłaszcza tych dotyczących pracy policjanta z Molikiem.

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe