Podnoszenie ciężarów: Sztangistki na szóstkę!

  • 07.10.2021, 07:18
  • MaSzt
Podnoszenie ciężarów: Sztangistki na szóstkę! Julia Janiak (Unia Hrubieszów).
Sztangistka Znicza Biłgoraj Agnieszka Zimroz po raz drugi w swojej karierze wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy.

W 2018 r. była trzecia w europejskiej rywalizacji juniorek młodszych), a w piątek, 1 października zajęła medalową pozycję w mistrzostwach Europy do lat 20 w Rovaniemi. Czwarta zawodniczka tegorocznych mistrzostw świata juniorek startowała w Finlandii w kategorii wagowej do 87 kg. W rwaniu zaliczyła kolejno podejścia do sztangi o wadze 83, 87 i 91 kg. Natomiast w podrzucie zaliczyła próbę z ciężarem 105 i 110 kg, a nie zaliczyła podejścia do 109 kg. Podopieczna biłgorajskich trenerów Henryka Wybranowskiego i Andrzeja Strzałki dodatkowo dostała jeszcze dwa srebrne medale za drugie miejsce w rwaniu i drugie w podrzucie.

Czytaj także: Mamy dwie wicemistrzynie w podnoszeniu ciężarów

W kategorii Under-23 startowała Emilia Rechul. Zawodniczka Agrosu Zamość zajęła szóste miejsce w kat. 71 kg. Wychowanka trenerów Andrzeja Gawła i Krzysztofa Niemczuka wyrwała 82 kg i podrzuciła 109 kg, osiągając w dwuboju 191 kg. W podrzucie wywalczyła brązowy medal.

W fińskich mistrzostwach startowała jeszcze Julia Janiak. Zawodniczka Unii Hrubieszów, podopieczna trenerów Antoniego Czerniaka i Leszka Tarnawskiego, ukończyła rywalizację w kat. +87 kg na szóstym miejscu. Wynikami 89 kg w rwaniu i 192 kg w dwuboju poprawiła swoje dwa rekordy życiowe. W podrzucie uzyskała 103 kg.

Czytaj także: Nasi sztangiści w srebrze i brązie

O starcie w Rovaniemi Klaudii Luterek pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Kroniki Tygodnia”. Przypominamy zatem, że sztangistka zamojskiego Agrosu zajęła ósme miejsce w kategorii 55 kg, w zmaganiach zawodniczek do lat 23.

Czytaj także: Medale i rekordy studentek UPZ

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe