Biłgoraj: Strefa relaksu i kreatywności w Piątce

  • 22.09.2021, 08:09
  • ak
Biłgoraj: Strefa relaksu i kreatywności w Piątce Fot. SP nr 5 Uroczyste otwarcie tego miejsca odbyło się podczas zorganizowanego w szkole Narodowego Czytania "Moralności Pani Dulskiej".
Nie muszą siedzieć w salach ani snuć się po szkolnych korytarzach, mogą wyjść na dwór, pooddychać świeżym powietrzem i miło spędzić czas. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju mają do dyspozycji "strefę relaksu i kreatywności".

To miejsce zostało zaaranżowane na szkolnym placu. Ułożono tam 27 wygodnych puf-worków wypoczynkowych, a na sztucznej trawie stanęły też kolorowe stoliki.

– Z naszej propozycji skorzystają przede wszystkim uczniowie szkoły, którzy będą mogli odpocząć między zajęciami. Miejsce to będzie też wykorzystywane do prowadzenia różnego rodzaju zajęć edukacyjnych dla uczniów wszystkich klas, ale także wychowawczych i opiekuńczych, np. dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej lub oddziału zerowego – mówiła podczas oficjalnego otwarcia „strefy relaksu i komfortu” Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor biłgorajskiej Piątki.

– Mam nadzieję, że będzie to takie miejsce, gdzie nasi uczniowie będą czuli się swobodnie. Wygodnie i w komfortowych warunkach można tu przyjść, odpocząć, miło spędzić czas i odbudować ograniczone przez pandemię relacje rówieśnicze – dodała Barbara Okoń, pomysłodawczyni projektu.

– Uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo do tej pory w naszej szkole brakowało miejsca do wypoczynku. Myślę, że lekcje prowadzone w takich warunkach mogą być bardzo ciekawe – oceniła uczennica Karolina Luchowska.

„Strefa relaksu i kreatywności” powstała dzięki działającemu przy SP nr 5 Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Piątka”. A pieniądze na realizację projektu pochodziły m.in. z Programu „Działaj Lokalnie” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Czytaj także:

Będą klapsy, ale filmowe

Dlaczego warto czytać?

Pierwszaki z SP nr 5 w konkursie "Być jak Ignacy"

ak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe