Przerzucili papierosy przez Bug i musieli oddać

  • 21.09.2021, 13:22
  • ak
Przerzucili papierosy przez Bug i musieli oddać Fot. NOSG Podczas zatrzymania zarekwirowano w sumie 4,5 tys. paczek papierosów o wartości 70 tys. zł.
Ludzi ubranych w kombinezony do nurkowania, wędrujących pieszo wzdłuż w rejonie granicy i niosących dziwne pakunki wypatrzyli w rejonie Czumowa strażnicy graniczni z Hrubieszowa. Nie mieli wątpliwości, że to przemytnicy. Zatrzymali ich.

W grupie było dwóch Ukraińców i Polak. Cudzoziemcy mieli na sobie stroje płetwonurków. Ustalono, że to oni przez graniczną rzekę przedostali się nielegalnie do Polski i tą drogą przeciągnęli ze sobą pudła z papierosami, które przed przemoczeniem zabezpieczono czarną folią.

– Nielegalne papierosy zostały pozostawione w odległości około 150 metrów od rzeki granicznej, skąd miały zostać odebrane przez kolejne osoby. Zabezpieczono 4,5 tys. paczek o łącznej wartości prawie 70 tys. zł – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W wyniku zdarzeń z zeszłego czwartku (16 września) zatrzymano w sumie  pięć osób: trzech  obywateli Polski, mieszkańców naszego regionu oraz dwóch Ukraińców.

W stosunku do cudzoziemców zastosowano tymczasowy areszt na dwa miesiące. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, prowadzone są dalsze czynności.

Czytaj także: Syryjczyk przepłynął Bug. To go wykończyło

Czytaj także: Algierczycy szli na Zachód. Wpadli w Ślipczu

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Palacz
Palacz 23.09.2021, 20:23
Kto to wszystko wypalił ? Przecież nie kotłownia SG

Pozostałe